Nowy Targ
Kultura
Pieśni patriotyczne w Gimnazjum nr 1
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Już po raz czwarty Gimnazjum nr 1 zaprosiło swoich uczniów, ale również i wszystkich mieszkańców Nowego Targu na wieczór z pieśnią patriotyczną. Na sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy ci, którym bliski sercu jest śpiew związany z historią naszego kraju.
Zaczęło się od „Roty” odśpiewanej na stojąco. Potem już przy dźwięku gitar uczestnicy wieczoru śpiewali, lub tylko słuchali innych piosenek. Przemawiająca na początku wieczoru Dyrektor Gimnazjum nr 1 Dorota Temecka dziękowała za przybycie władzom miasta, kombatantom, których również nie zabrakło podczas śpiewów, uczniom, rodzicom, a w szczególności Radnemu Lesławowi Mikołajskiemu wraz z małżonką Grażyną, którzy od początku tradycji śpiewanych wieczorów prowadzą je z dużym zaangażowaniem.
- Słownik biograficzny "Podhalanie" tom II
Ludzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...70 zł - Ludowe etui na telefon II
Ludowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm 25 zł - Spinka góralska XVII
Metalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 18,5 cm. 350 zł



