Nowy Targ
Kultura
Pieśni patriotyczne w Gimnazjum nr 1
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Już po raz czwarty Gimnazjum nr 1 zaprosiło swoich uczniów, ale również i wszystkich mieszkańców Nowego Targu na wieczór z pieśnią patriotyczną. Na sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy ci, którym bliski sercu jest śpiew związany z historią naszego kraju.
Zaczęło się od „Roty” odśpiewanej na stojąco. Potem już przy dźwięku gitar uczestnicy wieczoru śpiewali, lub tylko słuchali innych piosenek. Przemawiająca na początku wieczoru Dyrektor Gimnazjum nr 1 Dorota Temecka dziękowała za przybycie władzom miasta, kombatantom, których również nie zabrakło podczas śpiewów, uczniom, rodzicom, a w szczególności Radnemu Lesławowi Mikołajskiemu wraz z małżonką Grażyną, którzy od początku tradycji śpiewanych wieczorów prowadzą je z dużym zaangażowaniem.
- Magnes Folk na lodówkę VIII
Magnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł - Bransoletka "Moon"
Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm. 45 zł - Wisiorek "Ogródek 3"
Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm. 30 zł



