Nowy Targ
Kultura
Pieśni patriotyczne w Gimnazjum nr 1
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Już po raz czwarty Gimnazjum nr 1 zaprosiło swoich uczniów, ale również i wszystkich mieszkańców Nowego Targu na wieczór z pieśnią patriotyczną. Na sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy ci, którym bliski sercu jest śpiew związany z historią naszego kraju.
Zaczęło się od „Roty” odśpiewanej na stojąco. Potem już przy dźwięku gitar uczestnicy wieczoru śpiewali, lub tylko słuchali innych piosenek. Przemawiająca na początku wieczoru Dyrektor Gimnazjum nr 1 Dorota Temecka dziękowała za przybycie władzom miasta, kombatantom, których również nie zabrakło podczas śpiewów, uczniom, rodzicom, a w szczególności Radnemu Lesławowi Mikołajskiemu wraz z małżonką Grażyną, którzy od początku tradycji śpiewanych wieczorów prowadzą je z dużym zaangażowaniem.
- Okładka na zeszyt IV
Ludowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm. 30 zł - 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy
„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...50 zł - „Baby i Dezerterzy”
Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...40 zł



