Nowy Targ
Kultura
Pieśni patriotyczne w Gimnazjum nr 1
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Już po raz czwarty Gimnazjum nr 1 zaprosiło swoich uczniów, ale również i wszystkich mieszkańców Nowego Targu na wieczór z pieśnią patriotyczną. Na sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy ci, którym bliski sercu jest śpiew związany z historią naszego kraju.
Zaczęło się od „Roty” odśpiewanej na stojąco. Potem już przy dźwięku gitar uczestnicy wieczoru śpiewali, lub tylko słuchali innych piosenek. Przemawiająca na początku wieczoru Dyrektor Gimnazjum nr 1 Dorota Temecka dziękowała za przybycie władzom miasta, kombatantom, których również nie zabrakło podczas śpiewów, uczniom, rodzicom, a w szczególności Radnemu Lesławowi Mikołajskiemu wraz z małżonką Grażyną, którzy od początku tradycji śpiewanych wieczorów prowadzą je z dużym zaangażowaniem.
- Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka Rybka
Zespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...40 zł - Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"
Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...145 zł - Sakiewka II
Sakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy 40 zł



