PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Dolina Muminków w Listopadzie

Czwartek, 24 listopada 2011 r.
Autor: MOK Nowy Targ

Dolina Muminków w ListopadzieW dniach 21-22 listopada na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbywał się kolejny etap projektu „Teatr Polska” w wykonaniu Studia Teatralnego "Koło" z Warszawy, które wystąpiło ze spektaklem „Dolina Muminków w Listopadzie”. Aktorzy zorganizowali również warsztaty teatralne dla zgłoszonych grup szkolnych. Teatr Polska to projekt Instytutu Teatralnego w Warszawie realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Inspiracją projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego. Podczas objazdów prezentowano światową klasykę (Szekspir, Molier) oraz polski repertuar zarówno dawny, jak i współczesny (Słowacki, Fredro, Żeromski). Zespól Reduty przemierzył cały obszar ówczesnych ziem polskich. Projekt ten miał na celu przybliżenie mieszkańcom małych miasteczek najważniejszych osiągnięć kultury polskiej tamtego okresu.

W ramach tegorocznej edycji programu Teatr Polska teatry będą miały możliwość zaprezentowania swoich spektakli w objazdach pomiędzy czerwcem a grudniem 2011. Założeniem projektu jest dotarcie do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Teatr objazdowy to również doskonała możliwość promocji ciekawego repertuaru. Projekt ma również otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury i ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić przedstawienie teatralne. Mamy nadzieję, że Teatr Polska stanie się też ciekawą inspiracją do nowych poszukiwań twórczych.

„Dolina Muminków w Listopadzie"
Reż. Igor Gorzkowski debiutuje z sukcesem w teatrze dla dzieci. Jego realizacja jednego z tomów cyklu o Muminkach, tym razem bez Muminków, ma w sobie przekorę dziecięcej zabawy, melancholię i całą galerię oryginalnych postaci przypominających te z innych spektakli Koła. Paszczak, Homek i Filifionka pojawiają się przypadkiem w opuszczonym domku Muminków i sami muszą odnaleźć atmosferę, którą dawali im jego mieszkańcy.

reżyseria: Igor Gorzkowski
scenografia: Małgorzata Lipińska, Robert Pludra
kostiumy: Joanna Gawrońska
muzyka: Patryk Zakrocki
obsada: Marta Chodorowska, Anna Gajewska, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniowski, Bartosz Mazur, Przemysław Stippa

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.