PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Dolina Muminków w Listopadzie

Czwartek, 24 listopada 2011 r.
Autor: MOK Nowy Targ

Dolina Muminków w ListopadzieW dniach 21-22 listopada na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbywał się kolejny etap projektu „Teatr Polska” w wykonaniu Studia Teatralnego "Koło" z Warszawy, które wystąpiło ze spektaklem „Dolina Muminków w Listopadzie”. Aktorzy zorganizowali również warsztaty teatralne dla zgłoszonych grup szkolnych. Teatr Polska to projekt Instytutu Teatralnego w Warszawie realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Inspiracją projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego. Podczas objazdów prezentowano światową klasykę (Szekspir, Molier) oraz polski repertuar zarówno dawny, jak i współczesny (Słowacki, Fredro, Żeromski). Zespól Reduty przemierzył cały obszar ówczesnych ziem polskich. Projekt ten miał na celu przybliżenie mieszkańcom małych miasteczek najważniejszych osiągnięć kultury polskiej tamtego okresu.

W ramach tegorocznej edycji programu Teatr Polska teatry będą miały możliwość zaprezentowania swoich spektakli w objazdach pomiędzy czerwcem a grudniem 2011. Założeniem projektu jest dotarcie do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Teatr objazdowy to również doskonała możliwość promocji ciekawego repertuaru. Projekt ma również otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury i ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić przedstawienie teatralne. Mamy nadzieję, że Teatr Polska stanie się też ciekawą inspiracją do nowych poszukiwań twórczych.

„Dolina Muminków w Listopadzie"
Reż. Igor Gorzkowski debiutuje z sukcesem w teatrze dla dzieci. Jego realizacja jednego z tomów cyklu o Muminkach, tym razem bez Muminków, ma w sobie przekorę dziecięcej zabawy, melancholię i całą galerię oryginalnych postaci przypominających te z innych spektakli Koła. Paszczak, Homek i Filifionka pojawiają się przypadkiem w opuszczonym domku Muminków i sami muszą odnaleźć atmosferę, którą dawali im jego mieszkańcy.

reżyseria: Igor Gorzkowski
scenografia: Małgorzata Lipińska, Robert Pludra
kostiumy: Joanna Gawrońska
muzyka: Patryk Zakrocki
obsada: Marta Chodorowska, Anna Gajewska, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniowski, Bartosz Mazur, Przemysław Stippa

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.