PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Inspiracje

Poniedziałek, 18 czerwca 2012 r.
Autor: PPWSZ w Nowym Targu

Inspiracje12 czerwca w hollu głównym Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznym Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu została otwarta wystawa prac studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki pod kierownictwem Pani mgr Sylwii Bobak – wykładowcy w Instytucie Architektury i Urbanistyki PPWSZ w Nowym Targu. Wystawa pt. „Inspiracje”, obejmuje przegląd prac studentów I, II i III roku. Są to rysunki, projekty witraży, prace, których inspiracją było „Miasto”, a raczej jego interpretacja widziana oczami studentów.


Przeglądając wystawę odnaleźć można plansze, których tematem jest „Moduł”, powtarzający się element, będący wyzwaniem do tworzenia układów oraz obiektów przestrzennych, motyw bardzo często wykorzystywany w architekturze.

Kolejnym tematem, gdzie inspiracją miała być natura, przyroda są prace pt.: „Inspiracje architektoniczne”, gdzie w zaskakujący i ciekawy sposób zestawione ze sobą zostały na pierwszy rzut oka wykluczające się elementy.

- Do zorganizowania wystawy zainspirowały mnie zajęcia ze studentami, a raczej owoce tych zajęć, rysunki, projekty, pokazujące różnorodność zainteresowań i twórcze kreowanie rzeczywistości. Mam nadzieję, że tego typu kreatywne i na pozór luźne podejście do architektury plus doświadczenia z innymi dyscyplinami sztuki pozytywnie wpłyną na pracę przyszłych architektów – wyjaśnia mgr Sylwia Bobak  (Instytut Architektury i Urbanistyki PPWSZ).

Przy Instytucie Architektury i Urbanistyki od początku tego roku działa koło naukowe „Modulor”, którego opiekunami są ww. mgr Sylwia Bobak oraz mgr inż. Anna Jędrysko. Na wystawie znajdują się również prace, projekty, szkice oraz grafiki studentów z koła „Modulor”, które zostały wykonane na warsztatach w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Wystawa będzie czynna do 29.06.2012 r. Wstęp wolny.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.