PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Muzeum na wakacje

Wtorek, 3 lipca 2012 r.
Autor: Muzeum Podhalańskie

Muzeum na wakacjeW lipcu i sierpniu Muzeum Podhalańskie zaprasza na warsztaty: „Jak to ze lnem było”, „Jak to onegdaj bywało” oraz „Zwiedzamy nowotarskie zabytki”. Zaprasza również do odwiedzania wystaw stałych w muzeum: Nowy Targ – miasto którego już nie ma – obejmującej warsztaty rzemieślnicze z przełomu XIX/XX w. oraz wnętrze oficyny drukarskiej oraz Jan Paweł II, miasto Nowy Targ, przeszłość i obecność.


„Jak to ze lnem było” – warsztaty teoretyczne i praktyczne, podczas których można zapoznać się z technikami tradycyjnego tkania i przędzenia wełny, a także poznać inne ludowe tradycje. Warsztaty poprowadzą Teresa  i Jan Rusnakowie (koszt udziału w warsztatach 5 zł/os.).

„Jak to onegdaj bywało” – od mamki do guwernantki, czyli dzieciństwo pańskiego dziecka w XIX wieku. – podczas zajęć omówiony jest zakres edukacji domowej, funkcje i zadania opiekunek dzieci, program nauczania (na bazie podręczników szkolnych z przełomu XIX/XXw.) metody wychowania (m.in. stosowanie kar cielesnych). Instrukcje dotyczące planowania dnia dziecka.
Warsztaty poprowadzi Jagoda Jurkowska: nauczyciel pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej opiekująca się zbiorem Muzeum Oświaty w Nowym Targu (koszt udziału w warsztatach 4 zł//os.).
 
„Zwiedzamy nowotarskie zabytki” – na trasie: rynek (ratusz), kościół św. Katarzyny, budynek Sokoła, Kopiec Wolności, kościół św. Anny budynek Bursy i Gimnazjum (koszt oprowadzenia grupy 120 zł)

Warsztaty są organizowane indywidualnie dla grup. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału z dwudniowym wyprzedzeniem na adres mailowy: Muzeum@nowytarg.pl lub telefonicznie 18 266 77 76
 
Zapraszamy również do odwiedzania wystaw stałych w muzeum:
Nowy Targ – miasto którego już nie ma – obejmującej warsztaty rzemieślnicze z przełomu XIX/XX w. oraz wnętrze oficyny drukarskiej
Jan Paweł II, miasto Nowy Targ, przeszłość i obecność
Wstęp na wystawy: bilet normalny 4 zł/os. Ulgowy 2,5 zł/os.
Muzeum czynne: poniedziałek 10.00-18.00 wtorek – Piątek 8.00-16.00

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.