PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Muzeum na wakacje

Wtorek, 3 lipca 2012 r.
Autor: Muzeum Podhalańskie

Muzeum na wakacjeW lipcu i sierpniu Muzeum Podhalańskie zaprasza na warsztaty: „Jak to ze lnem było”, „Jak to onegdaj bywało” oraz „Zwiedzamy nowotarskie zabytki”. Zaprasza również do odwiedzania wystaw stałych w muzeum: Nowy Targ – miasto którego już nie ma – obejmującej warsztaty rzemieślnicze z przełomu XIX/XX w. oraz wnętrze oficyny drukarskiej oraz Jan Paweł II, miasto Nowy Targ, przeszłość i obecność.


„Jak to ze lnem było” – warsztaty teoretyczne i praktyczne, podczas których można zapoznać się z technikami tradycyjnego tkania i przędzenia wełny, a także poznać inne ludowe tradycje. Warsztaty poprowadzą Teresa  i Jan Rusnakowie (koszt udziału w warsztatach 5 zł/os.).

„Jak to onegdaj bywało” – od mamki do guwernantki, czyli dzieciństwo pańskiego dziecka w XIX wieku. – podczas zajęć omówiony jest zakres edukacji domowej, funkcje i zadania opiekunek dzieci, program nauczania (na bazie podręczników szkolnych z przełomu XIX/XXw.) metody wychowania (m.in. stosowanie kar cielesnych). Instrukcje dotyczące planowania dnia dziecka.
Warsztaty poprowadzi Jagoda Jurkowska: nauczyciel pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej opiekująca się zbiorem Muzeum Oświaty w Nowym Targu (koszt udziału w warsztatach 4 zł//os.).
 
„Zwiedzamy nowotarskie zabytki” – na trasie: rynek (ratusz), kościół św. Katarzyny, budynek Sokoła, Kopiec Wolności, kościół św. Anny budynek Bursy i Gimnazjum (koszt oprowadzenia grupy 120 zł)

Warsztaty są organizowane indywidualnie dla grup. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału z dwudniowym wyprzedzeniem na adres mailowy: Muzeum@nowytarg.pl lub telefonicznie 18 266 77 76
 
Zapraszamy również do odwiedzania wystaw stałych w muzeum:
Nowy Targ – miasto którego już nie ma – obejmującej warsztaty rzemieślnicze z przełomu XIX/XX w. oraz wnętrze oficyny drukarskiej
Jan Paweł II, miasto Nowy Targ, przeszłość i obecność
Wstęp na wystawy: bilet normalny 4 zł/os. Ulgowy 2,5 zł/os.
Muzeum czynne: poniedziałek 10.00-18.00 wtorek – Piątek 8.00-16.00

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.