PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Kulturalna Stolica Podhala

Sobota, 1 grudnia 2012 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalna Stolica PodhalaOd dźwięków muzyki i piosenki religijnej rozpoczynamy grudniowy festiwal wydarzeń kulturalnych w Nowym Targu, Sacrosong- XXIII Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu , jak co roku zgromadzi młodych wykonawców z Archidiecezji Krakowskiej. Na koncercie laureatów pod hasłem „Wierzę, Panie!” usłyszymy najciekawsze propozycje repertuarowe i wykonawcze, słuchacze muszą jednak spieszyć się z odbiorem wejściówek u głównego organizatora – parafii pw. bł. Jana Pawła II w Nowym Targu.


W grudniu poznamy również innych laureatów konkursów i plebiscytów związanych z działalnością wolontaryjną, w ramach dwudniowych obchodów Dnia Wolontariusza zapraszamy Państwa do udziału w grze miejskiej , w której poznać będzie można organizacje pozarządowe i wykonać specjalnie przygotowane zadania . Na trasie znajdzie się 7 organizacji: Fundacja im. Adama Worwy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu „Powroty”, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego, Polskie Stowarzyszenie Walki z Mukowiscydozą, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Targu, SPRING Spółdzielnia Socjalna, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej „Akyama”.

W propozycjach kalendarza imprez odnajdą Państwo sesję edukacyjno-historyczną poświęconą osobie Janusza Korczaka , przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Targu, Związek Nauczycielstwa Polskiego - Oddział w Nowym Targu, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego w Nowym Targu i Zespół Szkół Technicznych w Nowym Targu im. St. Staszica.
Z kolei Muzeum Podhalańskie zaprasza na wernisaż wystawy” Michał Rekucki - artysta z Nowego Targu” , ten urodzony w roku 1884 r w naszym Mieście malarz , studiował  na wydziale filozoficznym UJ oraz na  ASP u Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa. W swoich pracach Michał Rekucki m.in. portretował górali, sceny z ich życia , pejzaże gorczańskie. Wystawie towarzyszyć będzie koncert Andrzeja Mroza wraz z żoną Marylą pt. „Od Turbacza wieje wiatr”.

Organizatorzy imprez nie zapominają, że grudzień to czas szczególny, czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, i związku z tym PTH zaprasza na wykład dr Barbary Kowalskiej (Akademia Jana Długosza w Częstochowie,) Co wiemy o świętym Mikołaju? , świąteczną atmosferę podkreślać będą koncerty przygotowane przez Stowarzyszenie Viva  l”Arte, Młodą Podhalańską Filharmonię oraz Miejski Nauczycielski Chór „Gorce”, zaś Związek Podhalan Oddział w Nowym Targu ,jak co roku przygotuje dla mieszkańców Miasta i gości tradycyjną Wigilię na zrewitalizowanym rynku.
 
Zachęcam do zapoznania się z pełnym programem imprez odkreślając fakt, że przedstawione propozycje są w znakomitej większości bezpłatne.

Program: KSP-na grudzien.doc

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.