PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Kulturalna Stolica Podhala

Sobota, 1 grudnia 2012 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalna Stolica PodhalaOd dźwięków muzyki i piosenki religijnej rozpoczynamy grudniowy festiwal wydarzeń kulturalnych w Nowym Targu, Sacrosong- XXIII Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu , jak co roku zgromadzi młodych wykonawców z Archidiecezji Krakowskiej. Na koncercie laureatów pod hasłem „Wierzę, Panie!” usłyszymy najciekawsze propozycje repertuarowe i wykonawcze, słuchacze muszą jednak spieszyć się z odbiorem wejściówek u głównego organizatora – parafii pw. bł. Jana Pawła II w Nowym Targu.


W grudniu poznamy również innych laureatów konkursów i plebiscytów związanych z działalnością wolontaryjną, w ramach dwudniowych obchodów Dnia Wolontariusza zapraszamy Państwa do udziału w grze miejskiej , w której poznać będzie można organizacje pozarządowe i wykonać specjalnie przygotowane zadania . Na trasie znajdzie się 7 organizacji: Fundacja im. Adama Worwy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu „Powroty”, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego, Polskie Stowarzyszenie Walki z Mukowiscydozą, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Targu, SPRING Spółdzielnia Socjalna, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej „Akyama”.

W propozycjach kalendarza imprez odnajdą Państwo sesję edukacyjno-historyczną poświęconą osobie Janusza Korczaka , przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Targu, Związek Nauczycielstwa Polskiego - Oddział w Nowym Targu, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego w Nowym Targu i Zespół Szkół Technicznych w Nowym Targu im. St. Staszica.
Z kolei Muzeum Podhalańskie zaprasza na wernisaż wystawy” Michał Rekucki - artysta z Nowego Targu” , ten urodzony w roku 1884 r w naszym Mieście malarz , studiował  na wydziale filozoficznym UJ oraz na  ASP u Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa. W swoich pracach Michał Rekucki m.in. portretował górali, sceny z ich życia , pejzaże gorczańskie. Wystawie towarzyszyć będzie koncert Andrzeja Mroza wraz z żoną Marylą pt. „Od Turbacza wieje wiatr”.

Organizatorzy imprez nie zapominają, że grudzień to czas szczególny, czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, i związku z tym PTH zaprasza na wykład dr Barbary Kowalskiej (Akademia Jana Długosza w Częstochowie,) Co wiemy o świętym Mikołaju? , świąteczną atmosferę podkreślać będą koncerty przygotowane przez Stowarzyszenie Viva  l”Arte, Młodą Podhalańską Filharmonię oraz Miejski Nauczycielski Chór „Gorce”, zaś Związek Podhalan Oddział w Nowym Targu ,jak co roku przygotuje dla mieszkańców Miasta i gości tradycyjną Wigilię na zrewitalizowanym rynku.
 
Zachęcam do zapoznania się z pełnym programem imprez odkreślając fakt, że przedstawione propozycje są w znakomitej większości bezpłatne.

Program: KSP-na grudzien.doc

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.