PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

9. Półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku

Poniedziałek, 15 lipca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikGratulując władzom Nowego Targu pięknie zrewitalizowanego Rynku Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak otworzył dziewiąty już półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku, na którym region naszego województwa promuje i nagradza najlepsze potrawy tradycyjne, ekologiczne, domowe i „z legendą”.


W tym roku dwudziestu wystawców konkurowało zarówno w kategoriach ocenianych przez jury, jak i w tych plebiscytowych, ocenianych przez publiczność. Najlepsi nagrody otrzymali na zakończenie całodziennej imprezy przeplatanej występami regionalnych zespołów, wśród których największe wrażenie na publiczności zrobił Kabaret „Truteń”. 

Nagrodami, dyplomami i prawem reprezentowania Podhala na finale imprezy pod koniec sierpnia na Placu Wolnica w Krakowie obdarowali zwycięzców jurorzy oraz Wiceburmistrz Eugeniusz Zajączkowski z Przewodniczącym Rady Miasta Nowego Targu Pawłem Liszką. 

Wyniki:

Jury w składzie:

Jacek Szklarek – prezes Slow Food Polska

Zbigniew Kurleto – mistrz kucharski, legendarny szef kuchni w krakowskim „Wierzynku”, członek Elitarnego Klubu Szefów Kuchni,  prezes Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników oddział Małopolska, członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie kucharz

Paweł Liszka – przewodniczący Rady Miasta

 

Wyniki: 

W kategorii „Ekologiczne Przysmaki” - Wojciech Komperda z Czorsztyna za bundz 

W kategorii „Tradycyjne specjały” – Jan Wilczek z Leśnicy za bundz 

W kategorii „Smakołyki z legendą” – chleb swojski z Karczmy „Zadyma” w Szaflarach 

W kategorii „Jak u mamy” – Zbigniew Kapołka z Niedzicy za pierogi z bobem 

Wyróżnienia:

Władysław Jarząbek z Bańskiej Wyżnej za miód malinowy

Zbigniew Kapołka z Niedzicy za pierogi z bobem 

Grand Prix – Gospodarstwo Agroturystyczne Janiny Zborowskiej z Witowa za „hałuski owsiano-pszenne z liskami”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.