PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Nowe godziny otwarcia Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu

Poniedziałek, 2 października 2017 r.
Autor: PTH NT

Nowe godziny otwarcia Muzeum Podhalańskiego w Nowym TarguZ końcem września oficjalnie zakończył się sezon turystyczny w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu. Jak podkreślają muzealnicy był on niezwykle udany tak pod względem liczby zwiedzających jak i finansowym. Niewątpliwym hitem i przysłowiowym strzałem w dziesiątkę było otwarcie na początku lipca wystawy historyczno-przyrodniczej pt. „Myśliwi i kłusownicy – dwa oblicza człowieka”. Przeciągnęła ona znaczną jak na warunki Nowego Targu liczbę zwiedzających, którzy oglądali zgromadzone na piętrze ratusza niezwykłe eksponaty z niedźwiedziem z 1904 r. w roli głównej, przyczyniając się do jej niewątpliwego sukcesu. Wystawa będzie czynna do końca października dlatego korzystając z okazji zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazję jej obejrzeć do odwiedzin muzeum. Wraz z zakończeniem sezonu zmieniły się również godziny otwarcia placówki.


Ekspozycje w ratuszu będą czynne od poniedziałku do soboty. Miłośnicy regionu oraz turyści również w niedzielne przedpołudnie będą mogli skorzystać z oferty muzeum, jednak po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym. W okresie od 1 października do 30 kwietnia muzeum będzie otwarte w następujących godzinach: 
·         poniedziałek 9.00 – 17.00 – bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych 
·         wtorek 8.00 – 16.00 
·         środa 8.00 – 16.00 
·         czwartek 8.00 – 16.00 
·         piątek 8.00 – 16.00 
·         sobota 9.00 – 14.00 

Nie uległy zmianie natomiast  cen biletów wstępu do muzeum, które przypomnijmy wynoszą:
·         Normalny - 5 zł 
·         Ulgowy - 3 zł 
·         Wystawy czasowe - 3 zł 
·         Warsztaty edukacyjne - 5 zł

Wszystkich Państwa zapraszamy w okresie jesienno-zimowym do odwiedzin Muzeum. Dla gości przygotowanych jest szereg ciekawych wydarzeń. Kontynuowany będzie m.in. cykl wykładów w ramach projektu „Klio - ratuszowe debaty o przeszłości”. W daniach 12-13 października muzealnicy zapraszają na Międzynarodową Konferencje Naukową pt. „Archeologia gór. Memoriam prof. Żaki, natomiast w listopadzie otwarta zostanie nowa wystawa czasowa zatytułowana „Historia ludzkich osiągnięć – dyplomy, świadectwa i zaświadczenia”. Wszystkie zapowiedzi orasz szczegółowe programy  planowanych wydarzeń można na bieżąco śledzić na profilu placówki  na Facebooku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.