PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

"Nikt nie idzie sam do Nieba"

Środa, 11 października 2017 r.
Autor: MOK NT

"Nikt nie idzie sam do Nieba"W piątkowe przedpołudnie, 6 października, w Miejskim Ośrodku Kultury otworzyliśmy Wystawę Albertyńską pt.: "Nikt nie idzie sam do Nieba". Przybliżyliśmy postać Świętego w prezentacji multimedialnej, częstowaliśmy gości chlebem ofiarowanym przez Piekarnię p. Żarneckiego i ogłosiliśmy również zwycięzców konkursu plastycznego o św. Bracie Albercie. Jury w składzie: Julian Klamerus(przewodniczący), Maria Mrożek i Anna Gostkiewicz, nagrodziło następujących uczniów szkół podstawowych...


I miejsce:
Emilia Myślak lat 12 (6d) SP 2, Nowy Targ
Amelia Kułakowska lat 7 (1b) SP 4, Nowy Targ

II miejsce:
Joanna Piszczek lat 8 (2a) SP 11, Nowy Targ
Anna Słaboń lat 10 PCK, Nowy Targ
Kacper Joniał lat 11 SPSPSK nr 1, Stare Bystre

III miejsce:
Filip Florkiewicz lat 10 SP nr 4, Kraków
Natalia Szlaga lat 10 PCK, Nowy Targ
Agnieszka Bylina lat 10 PCK, Nowy Targ
Ania Zygmuntowicz lat 13 PCK, Nowy Targ
Ilona Markowicz lat 10 PCK, Nowy Targ

Wyróżnienie:
Martyna Plewa lat 10 (4c) SP 11, Nowy Targ
Wiktoria Plewa lat 7 (1b) SP 4, Nowy Targ
Weronika Jarosz lat 12 SPSPSK nr 1, Stare Bystre
Radek Strama lat 10 SPSPSK nr 1, Stare Bystre
Marcin Groński lat 12 SPSPSK nr 1, Stare Bystre

Zwycięskie prace można obejrzeć na Wystawie Albertyńskiej w głównym holu MOK, obok 35 prac pozostałych uczestników konkursu oraz prac plastyków amatorów z Laboratorium Sztuki pracowni plastycznej przy MOK. Powstały one w ramach letniego pleneru Laboratorium, który odbył się w sierpniu 2017 w Pustelni Brata Alberta na Kalatówkach.

Prace na wystawę udostępnili: Alicja Kaleta, Ewa Szwed, Irena Maziarska, Bożena Sochaj, Maciej Kudasik, Jacek Cikowski i Julian Klamerus wraz z córką Aleksandrą oraz Anna Maria Cukier. Do wystawy dołączyli również artyści profesjonalni, związani z Zespołem Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem: dyrektor Stanisław Cukier, Piotr Klamerus i Andrzej Grabowski, przekazując swoje rzeźby. Zdjęcia z wernisażu udostępniła pani Anna Szopińska dziękujemy! Wystawa będzie czynna do końca października. Serdecznie zapraszamy!"


41. Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej
"Uwaga! Przedłużamy termin przyjmowania prac na 41. Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej. Na Państwa dzieła czekamy do 20. października 2017, w MOK w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ. Bliższych informacji o konkursie udziela Anna Gostkiewicz anna_gostkiewicz@mok.nowytarg.pl. Regulamin konkursu, wraz z kartą zgłoszenia, dostępny na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.