PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Obchody III Nowotarskiego Dnia Wolontariusza

Poniedziałek, 7 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikMaria Kopytek, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku wygrała plebiscyt "Aktywny 2009" zorganizowany w ramach III Nowotarskiego Dnia Wolontariusza i otrzymała tytuł Wolontariusza Roku. W sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie trwającego od około miesiąca plebiscytu.


Sama laureatka nie mogła przybyć po nagrodę ponieważ reprezentowała nowotarski UTW na zjeździe tego rodzaju stowarzyszeń, w jej imieniu nagrodę odebrała Celina Sordyl.
W ramach III Nowotarskiego Dnia Wolontariusza wybierany był także "Laureat Nowotarski Dobroczyńca 2009". Została nim nowotarska spółka Kegel-Błażusiak produkująca odzież ochronną oraz pokrowce i akcesoria samochodowe.
Rozstrzygnięty został również konkurs na esej pt. "Dlaczego jestem/nie jestem wolontariuszem?" i wygrała go Joanna Pieróg z kl. II B z Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Czarnym Dunajcu.
Wolontariat i działalność pożytku publicznego jest wspiarana przez Burmistrza Nowego Targu. Bardzo cieszy fakt, że wśród nagrodzonych osób za szerzenie idei wolontariatu znalazły się przedstawiciele organizacji, których działania są dotowane przez samorząd.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.