PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Podziękowania od Ambasadora Republiki Słowackiej

Czwartek, 31 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikFrantisek Ruzicka, dotychczasowy Ambasador Republiki Słowackiej w Polsce kończąc misję w naszym kraju skierował swoje podziękowania m.in. na ręce Burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza. W swoim liście dziękuje za dowody sympatii w trakcie osobistych spotkań oraz za kilkuletnią współpracę na rzecz rozwoju jak najlepszych stosunków między Nowym Targiem, a Republiką Słowacką.


- Wierzę, że nawiązane w ciągu tych lat kontaktu będą się w przyszłości umacniać i rozwijać, służąc wzajemnemu zbliżeniu, poznawaniu się i obopólnie korzystnej współpracy naszych krajów – napisał Ambasador Frantisek Ruzicka. – Korzystając z okazji pragnę wyrazić nadzieję, że współpraca Pana i Pańskiego urzędu z moim następcą będzie równie życzliwa i efektywna, czego serdecznie Panu życzę – czytamy w liście do Burmistrza.
Miasto Nowy Targ jest miastem partnerskim słowackiego Kieżmarku. Jest też członkiem Transgranicznego Związku Euroregion „Tatry”. Właśnie w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013 finansowanego przez Euroregion nasze miasto wraz ze swoim słowackim partnerem będzie w przyszłym roku realizować projekt „Nowy Targ-Kieżmark, transgraniczna prezentacja kuchni regionalnej”.
W ostatnich latach w Nowym Targu gościł zarówno prezydent, jak i wicepremier Republiki Słowackiej.

Na zdjęciach od lewej: Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz, Wicepremier Republiki Słowackiej Dusan Caplovic oraz Ambasador Frantisek Ruzicka

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.