PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Podziękowania od Ambasadora Republiki Słowackiej

Czwartek, 31 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikFrantisek Ruzicka, dotychczasowy Ambasador Republiki Słowackiej w Polsce kończąc misję w naszym kraju skierował swoje podziękowania m.in. na ręce Burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza. W swoim liście dziękuje za dowody sympatii w trakcie osobistych spotkań oraz za kilkuletnią współpracę na rzecz rozwoju jak najlepszych stosunków między Nowym Targiem, a Republiką Słowacką.


- Wierzę, że nawiązane w ciągu tych lat kontaktu będą się w przyszłości umacniać i rozwijać, służąc wzajemnemu zbliżeniu, poznawaniu się i obopólnie korzystnej współpracy naszych krajów – napisał Ambasador Frantisek Ruzicka. – Korzystając z okazji pragnę wyrazić nadzieję, że współpraca Pana i Pańskiego urzędu z moim następcą będzie równie życzliwa i efektywna, czego serdecznie Panu życzę – czytamy w liście do Burmistrza.
Miasto Nowy Targ jest miastem partnerskim słowackiego Kieżmarku. Jest też członkiem Transgranicznego Związku Euroregion „Tatry”. Właśnie w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013 finansowanego przez Euroregion nasze miasto wraz ze swoim słowackim partnerem będzie w przyszłym roku realizować projekt „Nowy Targ-Kieżmark, transgraniczna prezentacja kuchni regionalnej”.
W ostatnich latach w Nowym Targu gościł zarówno prezydent, jak i wicepremier Republiki Słowackiej.

Na zdjęciach od lewej: Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz, Wicepremier Republiki Słowackiej Dusan Caplovic oraz Ambasador Frantisek Ruzicka

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.