PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Urząd Miasta nagrodzony w „Małopolskich Wektorach Współpracy”

Wtorek, 24 sierpnia 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNowotarski Urząd Miasta otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie „Małopolskie Wektory Współpracy” na najlepszy program współpracy jednostki samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego przyjęli w imieniu Urzędu Sekretarz Miasta Stanisława Szołtysek oraz Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła.


Do konkursu zostały zaproszone wszystkie samorządy z Województwa Małopolskiego realizujące w minionym roku programy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Konkurs ma bowiem na celu promowanie najlepszych przykładów współpracy samorządów z takimi organizacjami.

W Nowym Targu od 2003 r. co roku Rada Miasta uchwala przygotowany przez Urząd Program Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Na jego podstawie rozpisywane są konkursy, dzięki którym ok. 60 organizacji podpisuje umowy na realizację zadań własnych Gminy Miasto Nowy Targ w zakresie sportu, kultury, promocji, pomocy społecznej i przeciwdziałania alkoholizmowi. W naszym mieście działa nowatorski system pożyczek dla organizacji starających się o dofinansowanie swoich projektów z programów Unii Europejskiej. Środki z pożyczek pokrywają wkład własny organizacji, który po wypłacie środków z programów jest zwracany przez pożyczkobiorców. Z tego pierwszego w Małopolsce systemu skorzystał już chór „Echo Gorczańskie”, który zrealizował projekt z partnerem po słowackiej stronie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.