PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Urząd Miasta nagrodzony w „Małopolskich Wektorach Współpracy”

Wtorek, 24 sierpnia 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNowotarski Urząd Miasta otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie „Małopolskie Wektory Współpracy” na najlepszy program współpracy jednostki samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego przyjęli w imieniu Urzędu Sekretarz Miasta Stanisława Szołtysek oraz Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła.


Do konkursu zostały zaproszone wszystkie samorządy z Województwa Małopolskiego realizujące w minionym roku programy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Konkurs ma bowiem na celu promowanie najlepszych przykładów współpracy samorządów z takimi organizacjami.

W Nowym Targu od 2003 r. co roku Rada Miasta uchwala przygotowany przez Urząd Program Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Na jego podstawie rozpisywane są konkursy, dzięki którym ok. 60 organizacji podpisuje umowy na realizację zadań własnych Gminy Miasto Nowy Targ w zakresie sportu, kultury, promocji, pomocy społecznej i przeciwdziałania alkoholizmowi. W naszym mieście działa nowatorski system pożyczek dla organizacji starających się o dofinansowanie swoich projektów z programów Unii Europejskiej. Środki z pożyczek pokrywają wkład własny organizacji, który po wypłacie środków z programów jest zwracany przez pożyczkobiorców. Z tego pierwszego w Małopolsce systemu skorzystał już chór „Echo Gorczańskie”, który zrealizował projekt z partnerem po słowackiej stronie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.