PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Interpelacja posła Andrzeja Guta-Mostowego w sprawie wszczęcia postępowania przez UOKiK przeciwko flisakom

Poniedziałek, 16 maja 2011 r.
Autor: Biuro Poselskie Andrzeja Guta-Mostowego

fot. www.flisacy.com.pl - Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich14 maja odbyła się konferencja prasowa w sprawie działań podejmowanych wobec wszczęcia postępowania antymonopolowego przez UOKiK przeciwko Polskiemu Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich. W konferencji zorganizowanej przez Biuro Poselskie Andrzeja Guta- Mostowego uczestniczyli: Poseł Andrzej Gut-Mostowy, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Jan Sienkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn Stanisław Chmiel oraz Przewodniczący Rady Gminy Szczawnica Kazimierz Zachwieja.


Ze względów osobistych nie dojechał Dyrektor Pienińskiego Parku Narodowego Pan Michał Sokołowski.

Podczas konferencji Poseł Andrzej Gut-Mostowy oraz Jan Sienkiewicz przedstawili informację o wszczęciu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Oddział Katowice postępowania antymonopolowego, w związku z podejrzeniem zawarcia przez Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec w Sromowcach Niżnych, niedozwolonego porozumienia ograniczającego konkurencję na rynku przewozu osób, na rzece Dunajec na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica – Krościenko, polegającego na ustalaniu cennika za świadczenie przez członków ww. Stowarzyszenia usług przewozu osób na powyżej wskazane trasie, co w ocenie Urzędu może być porozumieniem o jakim mowa w art. 6 ust.1 pkt 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, polegającym na bezpośrednim ustalaniu cen.

Konsekwencją ewentualnego zakończenia tego postępowania i orzeczeniem przez Urząd, iż Stowarzyszenie złamało prawo w tym zakresie, jest nałożenie kar finansowych na Stowarzyszenie konieczność radykalnej zmiany formuły działania Stowarzyszenia, co może doprowadzić do jego rozpadu. Dlatego Poseł Andrzej Gut-Mostowy w odpowiedzi na prośbę o interwencję ze strony Stowarzyszenia podjął właściwe działania w tym zakresie i po uzyskaniu informacji z Delegatury UOKiK w Katowicach przygotował i złoży w dniu 16 maja interpelację poselską w tej sprawie skierowaną do Prezesa Rady Ministrów, by w trybie przewidzianym ustawą wyłączyć Stowarzyszenie spod zakazu.

Jednocześnie zebrani uczestnicy konferencji stwierdzili jednogłośnie, iż spływ przełomem Dunajca może odbywać się tylko w dotychczasowej sprawdzonej i bezpiecznej formie, a wszelkie postulaty zmian w tym zakresie godzą w bezpieczeństwo, ochronę środowiska oraz atrakcyjność i wypracowaną markę spływu.

Nie może być tak, iż absurdalny w tym przypadku przepis prawny burzy wypracowany od dziesiątek lat sprawdzony i świetnie funkcjonujący system, z którego zadowoleni są klienci, samorządy, park narodowy oraz wszelkie współpracujące instytucje. System, który stał się jednym z kilku symboli turystycznych Małopolski oraz Polski, nagradzany i komplementowany na wielu płaszczyznach.

projekt inteprelacji ws zakazu porozumienia flisakow.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.