Nowy Targ
Wiadomości
Pole Nadziei przy Gimnazjum
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zasadziła w piątek żonkile na tzw. Polu Nadziei. To akcja ogólnopolska mająca na celu wspieranie hospicjów koordynowana przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Patronat nad akcją sprawuje ks. kard. Franciszek Macharski.
Jesienią wśród uczniów klas pierwszych Gimnazjum zbierane jest po złotówce. Za te pieniądze kupowane są cebulki żonkili, które właśnie w piątek gimnazjaliści sadzili przy murze kościoła św. Katarzyny tuż obok siedziby swojej szkoły. Wiosną, pod koniec kwietnia, kiedy te żonkile zakwitną w porozumieniu z parafią zorganizowana zostanie zbiórka datków po Mszy, z której pieniądze zostaną przekazane Krakowskiemu Hospicjum dla Dzieci im. ks. prof. Józefa Tischnera. Podziękowaniem za datki będą właśnie zasadzone w piątek żonkile.
- Wisiorek "Ogródek 5"
Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm 30 zł - 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy
„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...50 zł - Aniołek duży V
Aniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa. 16 zł



