PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Dzieje Bursy Gimnazjalnej

Środa, 17 października 2012 r.   Autor: PTH O/Nowy Targ

Dzieje Bursy GimnazjalnejDo połowy grudnia br. w gmachu Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bedanrskiego w Nowym Targu, można oglądać wystawę historyczną zatytułowana "Dzieje Bursy Gimnazjalnej w dokumencie i fotografii utrwalone. Cześć druga 1945-2012". Prezentowane są na niej wyniki badań naukowych, przeprowadzonych przez Roberta Kowalskiego, prezesa nowotarskiego oddziału PTH i Łukasza Podolaka z Archiwum Państwowego w Krakowie. Historycy od prawie dwóch lat realizują program badawczy, którego celem jest odtworzenie dziejów nowotarskiej Bursy Gimnazjalnej. Autorzy podzielili wystawę na dwie części. Pierwsza z nich, obejmująca lata 1904-1945, została udostępniona w roku ubiegłym w dniu Święta Niepodległości. Wernisaż drugiej części, obejmującej okres 1945-2012 odbył się 12 października podczas kulminacji jubileuszu 100-lecia powstania gmachu. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.