PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Nowotarski Dzień Wolontariusza 2012

Czwartek, 11 października 2012 r.
Autor: MOK Nowy Targ

Nowotarski Dzień Wolontariusza 2012Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu organizuje po raz szósty w naszym regionie Nowotarski Dzień Wolontariusza 2012 w dniu 5 grudnia (środa) 2012. W tym roku szczególnie chcemy wspierać młodzieżowe grupy wolontariatu (szkolne i nieformalne). Zatem Finał NDW 2012 odbędzie się w godzinach dopołudniowych, a do udziału zachęcamy zorganizowane grupy szkolne.


Głównym punktem obchodów pozostaje plebiscyt ”Aktywny 2012”. Plebiscyt ma charakter otwarty - zapraszamy organizacje pozarządowe, placówki, instytucje, czy osoby prywatne, jak i samych wolontariuszy do zgłaszania swoich kandydatur (osób indywidualnych bądź grup wolontariuszy).
UWAGA: przygotujemy krótkie filmy prezentujące finalistów plebiscytu oraz przeprowadzimy akcję promującą finalistów w mediach.
 
Zapraszamy także do zgłaszania kandydatur przedsiębiorców, przedsiębiorstw prywatnych i państwowych w ramach konkursu ”Nowotarski Dobroczyńca 2012”. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich korzystających z pomocy (pomoc merytoryczna, rzeczowa, finansowa, świadczenie usług itp.) przedsiębiorców i przedsiębiorstw z terenu miasta i powiatu nowotarskiego. Ten konkurs ma wciąż duży potencjał do wykorzystania. Jeśli Państwa organizacje otrzymują takie wsparcie, to jest to naprawdę wyjątkowa okazja do podziękowania Waszym darczyńcom.
„Odbędzie się również kolejna edycja konkursu dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych „TAK, wolontariat!” na plakat promujący wolontariat, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu ludzi młodych. Format plakatu A3 lub większy. Tylko w tym konkursie zgłoszenia wyjątkowo do 16 listopada (piątek) 2012. Atrakcyjne nagrody czekają!

Przygotujemy także wystawę fotograficzną „Wolontariat – a jednak się kręci 2012”. Będzie to wyjątkowa szansa pokazania działalności swojej organizacji  w artystycznym wydaniu. Zapewniamy Państwu przestrzeń wystawową i 2-3 antyramy wielkości 100x70cm do wypełnienia zdjęciami przedstawiającymi działalność własnej organizacji.

UWAGA: Liczba zaprezentowanych w ten sposób organizacji jest ograniczona – prosimy nie odkładać terminu zgłoszenia. Otwarcie wystawy 5 grudnia.
Oferujemy także 4 grudnia (wtorek) 2012, godz. 9.00 – 14.00 udział w grze miejskiej dla uczniów opartej o stoiska organizacji pozarządowych rozlokowane na terenie miasta Nowego Targu (w budynkach). Czekamy na zgłoszenia zarówno organizacji gotowych przygotować własne stoiska jako kolejne punkty gry, jak i 4 osobowych zespołów młodzieżowych z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych jako uczestników.

W związku z samym Finałem w tym roku stwarzamy także możliwość prezentacji własnej organizacji na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i/lub stoiska w holu MOK podczas obchodów Finału NDW 2012 w dniu 5 grudnia (środa) 2012, w godzinach  dopołudniowych. Liczymy na aktywne, multimedialne formy prezentacji, pokazy itp. (ok. 15-20minutowe, w zależności od ilości zgłoszeń), niemniej forma będzie zależała od Państwa decyzji. A liczba stoisk jest ograniczona.

Prosimy o wypełnienie odpowiednich rubryk załączonego arkuszu (2 strony) i przesłanie/dostarczenie na adres:
pocztowy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ
e-mail: tomasz_szlaga@mok.nowytarg.pl
lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

Termin nieprzekraczalny złożenia arkuszy mija 19 października (piątek) 2012.

UWAGA: Wersja elektroniczna arkuszy zgłoszeniowych oraz regulaminów jest dostępna na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury www.mok.nowytarg.pl w zakładce Działalność - „Nowotarski Dzień Wolontariusza 2012”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.