PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Dezerter na Podhalu

Sobota, 2 kwietnia 2011 r.
Autor: AKS

Dezerter na PodhaluTowarzystwo Kultury Aktywnej „Ferment” z Nowego Targu zaprasza 2 kwietnia o godz. 19.00 do klubu Dudek na koncert prawdziwej legendy muzyki alternatywnej w Polsce – warszawskiego zespołu Dezerter.


Powstała w 1981 r. grupa, początkowo jako SS-20, a od 1983 r. już pod nazwą Dezerter, współtworzyła fenomen polskiego punk rocka lat 80-tych, występując wielokrotnie m.in. na festiwalach w Jarocinie i warszawskim Róbrege, wydając legendarną „czwórkę” dla Tonpressu (1983) z takimi hitami jak „Szara rzeczywistość” i „Spytaj milicjanta”, zaznaczając również swoją obecność na nie mniej kultowych składankach z tamtej epoki („Fala”, „Jak punk to punk”). Już w latach 80-tych sława Dezertera wykroczyła daleko poza granice kraju. W 1987 r. najważniejszy amerykański fanzin punk rockowy Maximum Rock’n’roll wydał warszawiakom pełnometrażową płytę „Underground Out of Poland”, a po upadku muru berlińskiego grupa zjeździła praktycznie całą Europę, odwiedzając również Japonię i USA.

Po roku ’89 Dezerter staje się prawdziwą instytucją niezależnej muzyki w Polsce. Umiejętnie balansując na granicy sceny undergroundowej i oficjalnej, wydaje kolejnych dziesięć albumów, zachowując niezmiennie krytyczny dystans wobec otaczającej rzeczywistości. Przyniosło to grupie status ikony polskiego punk rocka, mentorów dla kolejnych zbuntowanych pokoleń oraz sumienia całej undergroundowej sceny w Polsce.

W ostatnim roku Dezerter wydał swoją dwunastą premierową płytę (nie licząc dwu kompilacji) pod znamiennym tytułem: „Prawo do bycia idiotą” (nominacja do Fryderyków), jeden z jego założycieli i tekściarz – Krzysiek Grabowski opublikował wspomnieniową książkę pt. „Dezerter. Poroniona generacja?”, natomiast klasyczne utwory grupy z lat 80-tych zaistniały w głośnych filmach: polskim kandydacie do Oskara: „Wszystko, co kocham” J. Borcucha i wielokrotnie nagradzanym „Domu złym” W. Smarzowskiego. To nie koniec niespodzianek, bo grupa w 2011 r. zapowiada jubileuszowe wydawnictwo z okazji 30-lecia zespołu.

Suportem podczas nowotarskiego koncertu Dezertera będą doświadczeni i mający wielu zwolenników The Analogs ze Szczecina oraz ADHD Syndrom z Podhala.

 

Koncert rozpocznie się o g. 19.00 w klubie „Dudek”.

Przedsprzedaż:

Nowy Targ: klub Dudek, pub Szuflada (obok kina)

Zakopane: sklep Rock Shop, Krupówki 15

Rabka: siedziba stowarzyszenia: „Lokomotywa”, Roztoki 1B, (obok poczty)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    40 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.