PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Dezerter na Podhalu

Sobota, 2 kwietnia 2011 r.
Autor: AKS

Dezerter na PodhaluTowarzystwo Kultury Aktywnej „Ferment” z Nowego Targu zaprasza 2 kwietnia o godz. 19.00 do klubu Dudek na koncert prawdziwej legendy muzyki alternatywnej w Polsce – warszawskiego zespołu Dezerter.


Powstała w 1981 r. grupa, początkowo jako SS-20, a od 1983 r. już pod nazwą Dezerter, współtworzyła fenomen polskiego punk rocka lat 80-tych, występując wielokrotnie m.in. na festiwalach w Jarocinie i warszawskim Róbrege, wydając legendarną „czwórkę” dla Tonpressu (1983) z takimi hitami jak „Szara rzeczywistość” i „Spytaj milicjanta”, zaznaczając również swoją obecność na nie mniej kultowych składankach z tamtej epoki („Fala”, „Jak punk to punk”). Już w latach 80-tych sława Dezertera wykroczyła daleko poza granice kraju. W 1987 r. najważniejszy amerykański fanzin punk rockowy Maximum Rock’n’roll wydał warszawiakom pełnometrażową płytę „Underground Out of Poland”, a po upadku muru berlińskiego grupa zjeździła praktycznie całą Europę, odwiedzając również Japonię i USA.

Po roku ’89 Dezerter staje się prawdziwą instytucją niezależnej muzyki w Polsce. Umiejętnie balansując na granicy sceny undergroundowej i oficjalnej, wydaje kolejnych dziesięć albumów, zachowując niezmiennie krytyczny dystans wobec otaczającej rzeczywistości. Przyniosło to grupie status ikony polskiego punk rocka, mentorów dla kolejnych zbuntowanych pokoleń oraz sumienia całej undergroundowej sceny w Polsce.

W ostatnim roku Dezerter wydał swoją dwunastą premierową płytę (nie licząc dwu kompilacji) pod znamiennym tytułem: „Prawo do bycia idiotą” (nominacja do Fryderyków), jeden z jego założycieli i tekściarz – Krzysiek Grabowski opublikował wspomnieniową książkę pt. „Dezerter. Poroniona generacja?”, natomiast klasyczne utwory grupy z lat 80-tych zaistniały w głośnych filmach: polskim kandydacie do Oskara: „Wszystko, co kocham” J. Borcucha i wielokrotnie nagradzanym „Domu złym” W. Smarzowskiego. To nie koniec niespodzianek, bo grupa w 2011 r. zapowiada jubileuszowe wydawnictwo z okazji 30-lecia zespołu.

Suportem podczas nowotarskiego koncertu Dezertera będą doświadczeni i mający wielu zwolenników The Analogs ze Szczecina oraz ADHD Syndrom z Podhala.

 

Koncert rozpocznie się o g. 19.00 w klubie „Dudek”.

Przedsprzedaż:

Nowy Targ: klub Dudek, pub Szuflada (obok kina)

Zakopane: sklep Rock Shop, Krupówki 15

Rabka: siedziba stowarzyszenia: „Lokomotywa”, Roztoki 1B, (obok poczty)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.