PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Spektakl zespołu tanecznego Eriu

Wtorek, 14 czerwca 2011 r.
Autor: AKS

Spektakl zespołu tanecznego EriuMiejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na spektakl taneczny „Dwa światy, czyli gdy do baśni zakrada się mrok…” w wykonaniu zespołu tanecznego Eriu w dniu 14 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej. Wstęp wolny! Spektakl taneczny w ramach imprezy Celtic – spotkania z kulturą zielonej wyspy.


Zespół Eriu działa w Krakowie od 2006 roku. Powstał z inicjatywy kilku pasjonatek tańca, które, oczarowane muzyką irlandzką, zapoczątkowały istnienie grupy. Na swoją patronkę wybrały Ériu – w mitologii celtyckiej boginię suwerenności i uosobienie Irlandii.

Obecnie Eriu liczy już kilkanaście mocno zaangażowanych w prace zespołu osób, których emocje i namiętności tworzą jego finezyjny koloryt. Z plątaniny najprzeróżniejszych myśli, zamiarów, upodobań rodzą się ciekawe rozwiązania sceniczne oraz klimatyczne choreografie.

- Muzyka i taniec są dla nas jednocześnie odkryciem i podróżą, zagadką i kluczem. Dzięki nim zaglądamy do świata baśni, elfów i druidów. Miniatury taneczne, które kiełkują na tak niezwykłym gruncie, to obrazy delikatnie szkicowane ciałem i kolorowane ruchem. Czasem są to opowieści pełne liryzmu, innym razem przedstawiają starcie wichrów i burz z piorunami…

- Autorskie choreografie chętnie wzbogacamy elementami klasyki. Tworzymy w ten sposób niekonwencjonalną mieszankę stylów, prawdziwie irlandzką mozaikę tradycji i nowoczesności.

- Nasz repertuar stanowią subtelnie kobiece slip jigi, wyraziste jigi, żywiołowe reele oraz porywający step.

- W swoim repertuarze mamy tańce wykonywane w butach miękkich oraz twardych (step irlandzki). Nasze układy choreograficzne są dynamiczne, opracowywane zarówno do muzyki tradycyjnej jak i nowoczesnej, mają za zadanie przenieść widza w świat magii, fantazji i rozedrganych emocji.

Skład:
Joanna Baraniak, Magdalena Budziewska, Sylwia Konstantynowicz, Agata Kowalczyk (choreograf), Barbara Lepionka, Agata Maciejewska, Elżbieta Manias, Agnieszka Matejuk, Agnieszka Michalska, Dagmara Paulewicz, Kamila Paulewicz, Kinga Szuba, Małgorzata Śliwa (manager), Joanna Waśniewska

Taniec irlandzki jest połączeniem gracji, sprawności fizycznej i lekkości. Wraz z imigrantami irlandzkimi dotarł na wszystkie kontynenty i szybko zdobył dużą popularność. Charakterystycznym elementem dla tańca irlandzkiego jest wyprostowana sylwetka tancerzy, wykonujących wszystkie kroki w skrzyżowaniu nóg stojąc na palcach. Ruchy w tańcu są wykonywane szybko i dynamicznie przez co uzyskuje się efekt skoczności i płynności.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.