PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Spektakl dla dzieci „Poproście rzepa, by się nie czepiał”

Wtorek, 17 kwietnia 2012 r.
Autor: AKS

Spektakl dla dzieci „Poproście rzepa, by się nie czepiał”17 kwietnia o godz. 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbędzie się spektakl dla dzieci „Poproście rzepa, by się nie czepiał".


Występ w ramach akcji „Teatr za złotówkę”, tym samym bilet to tylko 1zł od dziecka. UWAGA: maksymalne rezerwacje z jednej placówki to 80 miejsc, a bilety należy wykupić do końca marca.

Rezerwacje:
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37
tel. 18 266 21 32
email: sekretariat@mok.nowytarg.pl


Jestem sobie Rzep Kudłaty,
Tysiąc różnych bajek znam
Wiem gdzie żyją leśne skrzaty
Dobrych wróżek przyjaźń mam
Czarownice chociaż srogie
Uciekają gdy im Rzep
Śmiechem przetnie czarów drogę,
Bo śmiech zniszczy strachy wnet!…

Napisany w 1973 roku przez nieżyjącego już, niestety krakowskiego poetę i dziennikarza Henryka Cyganika kabaret dla dzieci pt. „POPROŚCIE RZEPA, BY SIĘ NIE CZEPIAŁ” swoją premierę miał w Teatrze „Groteska” w 1974 roku. Cztery lata później w nowej inscenizacji autorstwa Jana Prochyry wystawiony został w łódzkim Teatrze Lalki i Aktora „Pinokio”, w którym nie schodził ze sceny przez cztery sezony i został zagrany prawie pięćset razy. Głównym bohaterem kabaretu jest Kudłaty Rzep, dziwna i zabawna postać, który nie tylko rządzi w wesołej budzie, ale stara się, różnymi sposobami wytykać błędy swoim scenicznym kompanom, wśród których prym wiodą m.in. Maestro Tubon, Wróżek Średnio-Dobry, leniwe i nie skore do pracy i nauki Bałakały: Mały i Duży, a także Pies bez Ogona. Spektakl niesie wiele przezabawnych sytuacji, dużo muzyki i tańca, ale także mądre i pouczające rady dedykowane najmłodszym. Przedstawienie dla widzów w każdym wieku.

Reżyseria: Rafał Jędrzejczyk, scenografia: Janusz Pokrywka, muzyka: Antoni Mleczko atystent reżysera: Ewa Trzewicarz. Premiera 21 listopada 2009r. Wystepują: Joanna Bąk, Ewa Trzewicarz, Urszula Tylek, Mariusz Dąbrowski, Piotr Wojdyło.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...
    37 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.