PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia” - przeglądy rejonowe

Poniedziałek, 19 listopada 2012 r.
Autor: AKS

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia” - przeglądy rejonowe19 Listopada w Sali Widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury, Al. Tysiąclecia 37 w Nowym Targu odbędzie się przegląd rejonowy w ramach projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.


Projekt jeat odpowiedzią na przesłanie bł. Jana Pawła II, który apelował, by „dawać świadectwo miłosierdzia” i nieść pomoc ludziom potrzebującym. Projekt jest kontynuacją wieloletniego działania wychowawczego zainicjowanego w 2003 roku przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Jego celem jest zainteresowanie młodzieży osobą i nauczaniem Papieża-Polaka oraz zaszczepienia i utrwalenia w niej wartości wychowawczych głoszonych przez Ojca Świętego.

Dotychczas zrealizowano już V edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, w których uczestniczyło ponad 26 000 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami z całej Małopolski.

Celem dotychczasowych, jak i obecnej, VI. już edycji projektu jest pobudzanie inicjatyw wychowawczych w szkołach, promowanie wśród młodzieży wartości uniwersalnych, a także umożliwienie upowszechniania dobrych praktyk wypracowanych przez uczestników projektu. Projekt ma również służyć tworzeniu w szkołach na terenie województwa małopolskiego podstaw trwałego wolontariatu.

Listopad będzie miesiącem, w którym spotkamy się na przeglądach regionalnych:

 

Kraków

Aula Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

 

ul. św Faustyny 3

30-420 Kraków

 

20,21 Listopada 2012

Tarnów

Sala Konferencyjna w Urzędzie Wojewódzkim

 

Al. Solidarności 5-9b

33-100 Tarnów

 

21 Listopada 2012

Nowy Sącz

Sala widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury

 

Al. Wolności 23

33-300 Nowy Sącz

 

14 listopada 2012

Wadowice

Sala teatralna przy parafii p.w. św. Piotra

 

Al. Matki Bożej Fatimskiej 90

34-100 Tarnów

 

 

22 Listopada 2012

 

Nowy Targ

Sala Widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury

 

Al. Tysiąclecia 37

34-400 Nowy Targ

 

19 Listopada 2012

Uroczyste podsumowanie projektu odbędzie się 11 grudnia 2012 r. w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Wszystkie informacje o projekcie znajdą Państwo na specjalnej stronie internetowej:    www.mwm.edu.pl.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.