PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia” - przeglądy rejonowe

Poniedziałek, 19 listopada 2012 r.
Autor: AKS

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia” - przeglądy rejonowe19 Listopada w Sali Widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury, Al. Tysiąclecia 37 w Nowym Targu odbędzie się przegląd rejonowy w ramach projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.


Projekt jeat odpowiedzią na przesłanie bł. Jana Pawła II, który apelował, by „dawać świadectwo miłosierdzia” i nieść pomoc ludziom potrzebującym. Projekt jest kontynuacją wieloletniego działania wychowawczego zainicjowanego w 2003 roku przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Jego celem jest zainteresowanie młodzieży osobą i nauczaniem Papieża-Polaka oraz zaszczepienia i utrwalenia w niej wartości wychowawczych głoszonych przez Ojca Świętego.

Dotychczas zrealizowano już V edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, w których uczestniczyło ponad 26 000 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami z całej Małopolski.

Celem dotychczasowych, jak i obecnej, VI. już edycji projektu jest pobudzanie inicjatyw wychowawczych w szkołach, promowanie wśród młodzieży wartości uniwersalnych, a także umożliwienie upowszechniania dobrych praktyk wypracowanych przez uczestników projektu. Projekt ma również służyć tworzeniu w szkołach na terenie województwa małopolskiego podstaw trwałego wolontariatu.

Listopad będzie miesiącem, w którym spotkamy się na przeglądach regionalnych:

 

Kraków

Aula Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

 

ul. św Faustyny 3

30-420 Kraków

 

20,21 Listopada 2012

Tarnów

Sala Konferencyjna w Urzędzie Wojewódzkim

 

Al. Solidarności 5-9b

33-100 Tarnów

 

21 Listopada 2012

Nowy Sącz

Sala widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury

 

Al. Wolności 23

33-300 Nowy Sącz

 

14 listopada 2012

Wadowice

Sala teatralna przy parafii p.w. św. Piotra

 

Al. Matki Bożej Fatimskiej 90

34-100 Tarnów

 

 

22 Listopada 2012

 

Nowy Targ

Sala Widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury

 

Al. Tysiąclecia 37

34-400 Nowy Targ

 

19 Listopada 2012

Uroczyste podsumowanie projektu odbędzie się 11 grudnia 2012 r. w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Wszystkie informacje o projekcie znajdą Państwo na specjalnej stronie internetowej:    www.mwm.edu.pl.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.