PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Listopadowa Redakcja filmowa „Obłazowa” zaprasza

Sobota, 24 listopada 2012 r.
Autor: AKS

Listopadowa Redakcja filmowa „Obłazowa” zapraszaW ramach działalności Redakcji filmowej „Obłazowa”, w dniu 24 listopada o godz. 19.00 odbędzie się comiesięczny pokaz na sali widowiskowej nowotarskiego MOKu.


Rozpoczniemy o godz. 19.00 wystawą fotograficzną autorstwa Wojciecha Jachymiaka pt. „ORGANIZM SLAMSU”, która będzie wprowadzeniem później do pokazów filmów wolontariuszy.

Następnie zaprezentujemy filmy powstałe podczas warsztatów filmowych „Media for Development Goals” (Media dla Milenijnych Celów Rozwoju), których organizatorem był Salezjański Wolontariat Misyjny „MŁODZI ŚWIATU”, a partnerami była TVP Kraków, Radio Tok FM oraz Uniwersytet Człowieka Ognik. Filmy te są podsumowaniem rezultatów ponad dwurocznego projektu, w który byli zaangażowani wolontariusze z Polski, Czech i Cypru. Podczas warsztatów w Afryce i Ameryce Południowej powstało kilkanaście reportaży filmowych. W Nowym Targu zobaczymy 5 wybranych filmów:
1.  „Opowieści z Radia Kibera”, reż. Maciej Grabysa, Paweł Zdanowski, 23 min.
2.  „Slumgirls”, reż. Maria Durczyk, 13 min.
3.  „Mamma Lima”, reż Karolina Kołodziej, 19 min.
4.  „Slumdog 50 cent”, reż. Vaclav Formanek, 25 min.
5.  „Infekcja”, reż. Agnieszka Dikolenko, 21 min.
 
Warto podkreślić iż prezentowane filmy były wielokrotnie nagradzane na prestiżowych festiwalach filmowych, a najlepsze produkcje są prezentowane na antenie Telewizji Polskiej w ramach pasma „Kontrapunkt”.
Czym są Milenijne Cele Rozwoju? To osiem celów, które 192 członków ONZ zobowiązało się osiągnąć w ramach Projektu Milenijnego ONZ. Dotyczą m.in. zlikwidowania skrajnego ubóstwa i głodu, zmniejszenia wskaźnika umieralności dzieci, poprawy edukacji, ekologii, wzmacniania świadomości... Młodzi dziennikarze mieli za zadanie podjęcia się tych tematów w swoich filmach.
 
Po projekcji filmów odbędzie się spotkanie z autorami filmów, oraz organizatorami warsztatów filmowych. W dyskusji wezmą udział m.in.: ks. Adam Parszywka prezes Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „MŁODZI ŚWIATU”; Maciej Grabysa szef redakcji reportażu i form dokumentalnych TVP Kraków - opiekun wykładowca i koordynator  warsztatów filmowych MfDG; Wojciech Jachymiak właściciel Studia Filmowego Uniwersytet Człowieka Ognik - opiekun wykładowca i koordynator  warsztatów filmowych MfDG.
 
Przypominamy, iż pokazy w ramach Redakcji filmowej „Obłazowa” starają się prezentować filmy, które otwierają dyskusję na ważne tematy dla człowieka i misji dziennikarsko-filmowej. Warsztaty filmowe, których owocem są filmy, to znakomity pretekst do podjęcia tematów o roli młodego dziennikarstwa, zasadności pracy wolontariuszy, udziału telewizji, organizacji, instytucji publicznych i profesjonalnych filmowców w tworzeniu podobnych projektów. 
 
Organizatorzy:
Uniwersytet Człowieka „Ognik”
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Partner:
Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.