PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Czy to dobrze, że lato będzie gorące?

Sobota, 23 lutego 2013 r.
Autor: MOK Nowy Targ

Czy to dobrze, że lato będzie gorące?„Czy to dobrze, że lato będzie gorące?” to tytuł warsztatów naukowo-filmowych, których celem jest wspólne stworzenie filmu o tematyce ekologicznej. 23 lutego zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty naukowe dotyczące zmian klimatycznych, których jesteśmy świadkami jako mieszkańcy planety Ziemia.


O wpływie codziennych działań na pogodę i całe nasze życie opowie dr Maciej Telszewski, który zajmuje się badaniem oceanów z ramienia UNESCO. Spotkanie będzie ilustrowane pokazem slajdów, gość w przystępny sposób opowie o swojej pracy i wynikach badań, potem wspólnie ułożymy scenariusz filmu o tej tematyce, a następnie go zrealizujemy w technice animacji poklatkowej przy pomocy prowadzących ze Studia Animacji Poklatkowej „Barrrany”.
 
Dr Maciej Telszewski od ponad 2 lat zarządza Międzynarodowym Programem Koordynacji Badań nad Cyklem Węgla w Oceanie. Program ten będąc częścią struktury badawczej UNESCO stanowi jeden z istotnych elementów działań Organizacji Narodów Zjednoczonych zmierzających do lepszego poznania naturalnych zależności występujących pomiędzy oceanem, atmosferą i obiegiem węgla, w tym dwutlenku węgla, które kształtują klimat naszej Planety. Dr Telszewski w swojej karierze badawczej pracował w narodowych instytutach badawczych w Wielkiej Brytanii, Japonii i Francji. Oprócz działań czysto naukowych Dr Telszewski stara się podejmować dialog z samorządami, przedstawicielami agend rządowych oraz, co chyba najistotniejsze, z przedstawicielami najmłodszego pokolenia. Tematem tych dyskusji są najczęściej zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju naszej cywilizacji w oparciu o eksploatacje naturalnych, a często nieodnawialnych, zasobów Ziemi.
 
Studio Animacji Poklatkowej „Barrrany” działa w nowotarskim MOKu od października 2012 r. Dzieci i młodzież uczą się tam tworzenia filmów animowanych metoda poklatkową. Zajęcia są prowadzone przez Martę i Cezarego Skrockich z Hurra! Studio.
 
23 lutego godz. 10.00-13.00, wstęp bezpłatny
MOK Nowy Targ, al. Tysiąclecia 37
Zgłoszenia do udziału : sekretariat@mok.nowytarg.pl; tel. 18 266 32 41

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.