PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Czy to dobrze, że lato będzie gorące?

Sobota, 23 lutego 2013 r.
Autor: MOK Nowy Targ

Czy to dobrze, że lato będzie gorące?„Czy to dobrze, że lato będzie gorące?” to tytuł warsztatów naukowo-filmowych, których celem jest wspólne stworzenie filmu o tematyce ekologicznej. 23 lutego zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty naukowe dotyczące zmian klimatycznych, których jesteśmy świadkami jako mieszkańcy planety Ziemia.


O wpływie codziennych działań na pogodę i całe nasze życie opowie dr Maciej Telszewski, który zajmuje się badaniem oceanów z ramienia UNESCO. Spotkanie będzie ilustrowane pokazem slajdów, gość w przystępny sposób opowie o swojej pracy i wynikach badań, potem wspólnie ułożymy scenariusz filmu o tej tematyce, a następnie go zrealizujemy w technice animacji poklatkowej przy pomocy prowadzących ze Studia Animacji Poklatkowej „Barrrany”.
 
Dr Maciej Telszewski od ponad 2 lat zarządza Międzynarodowym Programem Koordynacji Badań nad Cyklem Węgla w Oceanie. Program ten będąc częścią struktury badawczej UNESCO stanowi jeden z istotnych elementów działań Organizacji Narodów Zjednoczonych zmierzających do lepszego poznania naturalnych zależności występujących pomiędzy oceanem, atmosferą i obiegiem węgla, w tym dwutlenku węgla, które kształtują klimat naszej Planety. Dr Telszewski w swojej karierze badawczej pracował w narodowych instytutach badawczych w Wielkiej Brytanii, Japonii i Francji. Oprócz działań czysto naukowych Dr Telszewski stara się podejmować dialog z samorządami, przedstawicielami agend rządowych oraz, co chyba najistotniejsze, z przedstawicielami najmłodszego pokolenia. Tematem tych dyskusji są najczęściej zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju naszej cywilizacji w oparciu o eksploatacje naturalnych, a często nieodnawialnych, zasobów Ziemi.
 
Studio Animacji Poklatkowej „Barrrany” działa w nowotarskim MOKu od października 2012 r. Dzieci i młodzież uczą się tam tworzenia filmów animowanych metoda poklatkową. Zajęcia są prowadzone przez Martę i Cezarego Skrockich z Hurra! Studio.
 
23 lutego godz. 10.00-13.00, wstęp bezpłatny
MOK Nowy Targ, al. Tysiąclecia 37
Zgłoszenia do udziału : sekretariat@mok.nowytarg.pl; tel. 18 266 32 41

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.