PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Podróż Maleńkiego Lotosa

Czwartek, 28 lutego 2013 r.
Autor: AKS

Podróż Maleńkiego LotosaZapraszamy na spektakl do Miejskiego Ośrodka Kultury 28 lutego o godz. 12.00, wstęp wolny. Wystąpi Dziecięcy Teatr Estradowy „Zwiezdnyj czas” z Odessy ze spaektaklem „Podróż Maleńkiego Lotosa”.


Grupowa rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 18 266 21 32.

Sztuka w jednym akcie na motywach „Baśni o Lotosie” Ludmiły Orel

Autor libretto i dialogów – Siergiej Władymirowicz Jaroszczuk

Autor tekstów piosenek – Wadim Witalijewicz Negaturov

Sztuka o dobru i złu, przyjaźni i jej zaprzeczeniu, słabościach i odwadze, która pomaga zarówno aktorom jak i widzom spojrzeć na siebie z boku, zastanowić się nad swym postępowaniem, poprawić błędy i choćby troszeczkę ulepszyć otaczający nas świat. 

Osoby:

Mama Lotos – nauczycielka, mentor

Maleńkie ziarenka - dzieci

Ziarenko – główny bohater sztuki, który podczas swej podróży walczy z głównymi „wrogami” człowieka: Złem, Kłamstwem i Lenistwem.

Dobroć, Uczciwość, Cierpliwość – przyjaciele Ziarenka 

Treść spektaklu

Mama Lotos, wyprawiając swoje dzieci w daleką podróż – w życie, udziela im rad i wskazówek:

- Udajecie się w świat, gdzie czekać Was będą radości i smutki, gdzie zło woła donośnym głosem i zachęca do naśladowania, zaś dobra należy skwapliwie szukać, znaleźć i zrozumieć. Dobra jest na świecie zdecydowanie więcej, dobro to światło, ku któremu musicie dążyć. Czeka was uciążliwa, trudna i pełna niebezpieczeństw droga, na której końcu każde z was  może okazać się pięknym i wspaniałym, jak większość mieszkańców naszego świata. Pokonać tę trudną drogę i wrócić do domu będą mogli tylko niektórzy z was, ale dążyć do wyznaczonego celu muszą wszyscy. Wierzę, że to się wam uda. W każdym w was ukryte są trzy bezcenne skarby. Jeśli, będąc w niebezpieczeństwie, wspomnicie o nich, z łatwością pokonacie wszelkie przeszkody. Te skarby to: UCZCIWOŚĆ, DOBROĆ i  CIERPLIWOŚĆ. Nie ma na świecie takiej sytuacji, z której, dzięki tym skarbom nie byłoby wyjścia – rzekła mama na pożegnanie.

Maleńkie Ziarenko, podróżując po świecie, styka się po drodze ze Złem, Kłamstwem i Lenistwem, które z łatwością pokonuje dzięki pomocy Dobroci, Uczciwości i Cierpliwości.Ukończywszy wyprawę i wróciwszy do domu, Ziarenko staje się silniejsze, mądrzejsze i lepsze, nie poddające się słabościom i nie bojące się niebezpieczeństw.

Czas trwania spektaklu – 30-40 min.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.