PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Podróż Maleńkiego Lotosa

Czwartek, 28 lutego 2013 r.
Autor: AKS

Podróż Maleńkiego LotosaZapraszamy na spektakl do Miejskiego Ośrodka Kultury 28 lutego o godz. 12.00, wstęp wolny. Wystąpi Dziecięcy Teatr Estradowy „Zwiezdnyj czas” z Odessy ze spaektaklem „Podróż Maleńkiego Lotosa”.


Grupowa rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 18 266 21 32.

Sztuka w jednym akcie na motywach „Baśni o Lotosie” Ludmiły Orel

Autor libretto i dialogów – Siergiej Władymirowicz Jaroszczuk

Autor tekstów piosenek – Wadim Witalijewicz Negaturov

Sztuka o dobru i złu, przyjaźni i jej zaprzeczeniu, słabościach i odwadze, która pomaga zarówno aktorom jak i widzom spojrzeć na siebie z boku, zastanowić się nad swym postępowaniem, poprawić błędy i choćby troszeczkę ulepszyć otaczający nas świat. 

Osoby:

Mama Lotos – nauczycielka, mentor

Maleńkie ziarenka - dzieci

Ziarenko – główny bohater sztuki, który podczas swej podróży walczy z głównymi „wrogami” człowieka: Złem, Kłamstwem i Lenistwem.

Dobroć, Uczciwość, Cierpliwość – przyjaciele Ziarenka 

Treść spektaklu

Mama Lotos, wyprawiając swoje dzieci w daleką podróż – w życie, udziela im rad i wskazówek:

- Udajecie się w świat, gdzie czekać Was będą radości i smutki, gdzie zło woła donośnym głosem i zachęca do naśladowania, zaś dobra należy skwapliwie szukać, znaleźć i zrozumieć. Dobra jest na świecie zdecydowanie więcej, dobro to światło, ku któremu musicie dążyć. Czeka was uciążliwa, trudna i pełna niebezpieczeństw droga, na której końcu każde z was  może okazać się pięknym i wspaniałym, jak większość mieszkańców naszego świata. Pokonać tę trudną drogę i wrócić do domu będą mogli tylko niektórzy z was, ale dążyć do wyznaczonego celu muszą wszyscy. Wierzę, że to się wam uda. W każdym w was ukryte są trzy bezcenne skarby. Jeśli, będąc w niebezpieczeństwie, wspomnicie o nich, z łatwością pokonacie wszelkie przeszkody. Te skarby to: UCZCIWOŚĆ, DOBROĆ i  CIERPLIWOŚĆ. Nie ma na świecie takiej sytuacji, z której, dzięki tym skarbom nie byłoby wyjścia – rzekła mama na pożegnanie.

Maleńkie Ziarenko, podróżując po świecie, styka się po drodze ze Złem, Kłamstwem i Lenistwem, które z łatwością pokonuje dzięki pomocy Dobroci, Uczciwości i Cierpliwości.Ukończywszy wyprawę i wróciwszy do domu, Ziarenko staje się silniejsze, mądrzejsze i lepsze, nie poddające się słabościom i nie bojące się niebezpieczeństw.

Czas trwania spektaklu – 30-40 min.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.