PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Ekologiczne puzzle w Nowym Targu

Piątek, 17 maja 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Fundacja Ekologiczna ARKAFundacja Ekologiczna ARKA organizuje happening edukacyjny, w ramach ogólnopolskiej trasy „Puzzli z klimatem”. Akcja odbędzie się w Nowym Targu na Rynku, w dniu 17 maja - rozpoczęcie o godz. 11.00.


Fundacja Ekologiczna Arka jest organizatorem happeningu edukacyjnego Puzzle z Klimatem, który odbędzie się w ramach kampanii „Zadbaj o klimat”, dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ochrony klimatu i oszczędzania energii. Chcemy edukować dzieci i młodzież poprzez zabawę, wspólną realizację zaplanowanych gier i instalacji przestrzennych. Ekologia dla odbiorców tych działań ma nie być nudną lekcją, ale ciekawym, emocjonującym wydarzeniem w którym chętnie biorą udział – mówi prezes Fundacji ARKA Wojciech Owczarz.

Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zmian klimatycznych i możliwości oszczędzania energii to właśnie jeden z najlepszych sposobów jej oszczędzania. Jak donosi Instytut na rzecz Ekorozwoju - każdego roku Polacy marnują 2,3 mln MWh energii. To ilość energii produkowanej przez średniej wielkości elektrownię. Straty finansowe dla użytkowników energii to 831 mln rocznie! Tylko zmieniając nieznacznie nasze codzienne nawyki jesteśmy w stanie zaoszczędzić aż 15% energii w naszych domach.

Każdy z nas, poprzez zmianę codziennych zachowań i świadome konsumenckie wybory może  oszczędzać surowce naturalne i przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych!

Przebieg akcji:

O godzinie 11-tej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu rozpoczną układanie ogromnych puzzli, które po ułożeniu utworzą barwny obraz. Po ułożeniu warsztat o tym jak oszczędzać energię w domu, szkole. Całe wydarzenie potrwa ok. 45 min. 

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.