PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Film niezależny

Poniedziałek, 29 czerwca 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Film niezależnyZapraszamy na warsztaty realizacji filmu niezależnego w dniach 29 i 30 czerwca (poniedziałek – wtorek) w godz. 9.00 – 15.00 w MOK Nowy Targ. Wstęp wolny. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich i/lub gimnazjów. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: Sekretariat MOK, tel. 18 266 21 32, email: sekretariat@mok.nowytarg.pl


Celem warsztatów jest stworzenie własnego, krótkometrażowego filmu amatorskiego. Podczas dwudniowego spotkania zadaniem grupy jest opracowanie pomysłu na film, na bazie którego powstanie scenariusz, a następnie wybranie obsady oraz przydzielenie pozostałych funkcji tj. reżysera, operatora kamery, dźwiękowca, charakteryzatora itp.
Po przygotowaniu aktorów (próby pod okiem reżysera) następuje wybór odpowiednich lokalizacji i nagranie scen właściwych. Po zakończeniu pracy w plenerze odbędą się zajęcia z obróbki materiału audiowizualnego, na których zostanie zmontowany film.

Końcowym efektem warsztatów jest prezentacja filmu stworzonego przez uczestników.

Warsztaty skierowane są do starszej młodzieży uczącej się; czyli gimnazjum, szkoły średnie, studenci. Idealna liczebność grupy to 8-12 osób.

Instruktorem warsztatów jest absolwent Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi na kierunku reżyseria, specjalizacja: scenariopisarstwo- Wojciech Tomczak. Instruktor posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Tuż po ukończeniu studiów pracował w lokalnej telewizji na stanowisku operator kamery/montażysta. Od dziewięciu lat pracuje jako instruktor warsztatów filmowych. Prace instruktora były nagradzane na licznych festiwalach (m.in. "Barejada", "Solanin Film Festiwal", "Filmowe Zwierciadła", "Offeliada"), pisały o nim m.in. tygodnik "Polityka", "Gazeta Lubuska", „Krytyka Polityczna”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.