PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

ZIMOWA BAJKA W TATRACH

Piątek, 16 grudnia 2016 r.
Autor: MOK NT

ZIMOWA BAJKA W TATRACHZapraszamy w dniu 16 grudnia (piątek) o godz. 10.00 do sali widowiskowej MOK na kolejne spotkanie z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami i wokalistami. Tym razem naszymi gościmy Litwinów oraz Ukraińców. Wystąpią przed Państwem: Dziecięcy Zespół Góralski ‘’Mali Śwarni’’, Zespół Ludowego Tańca "Kupolė", Wokalne Studio "Koloryt", Zespół Ludowego Tańca "Malūnėlis", Studio Piosenki ‘’Septyma’’. Wstęp wolny - zapisy: sekretariat@mok.nowytarg, 18 266 32 41.


Krótko przedstawiamy naszych gości:

Wokaliści z Ukrainy.
16 grudnia na koncercie "Bożonarodzeniowe spotkania w Tatrach" delegacja z Ukrainy będzie reprezentowana przez Wokalne Studio "Koloryt" (m.Kamieniec-Podolski) - kierownik Olga Krylova i solistów: Anastazyja Kushnir (m.Chernovtsy) - kierownik Julia Gonchar, Anna Melnik (m.Khmelnitski), Igor Borisov (m.Dunaevtsy). Wszyscy uczestnicy koncertu z ukraińskiej delegacji są laureatami ogólnoukraińskich i międzynarodowych wokalnych konkursów i festiwali. Na koncercie przedstawią oni program, który będzie składał się z estradowych i ludowych stylizowanych ukraińskich piosenek.

Zespół Tańca Ludowego "Malūnėlis"
Pałac Czasu Wolnego Dzieci i Uczniów m. Kowno
Kierownik artystyczny i choreograf Birutė Brazdžiūtė
Zespół Tańca Ludowego "Malūnėlis" - w polskim tłumaczeniu oznacza młyn - już dużo lat "kręci swoje skrzydła". W składzie zespołu jest 6 grup tancerzy i orkiestra instrumentów ludowych. W "Malūnėlis" jest 150 członków, od 4 do 18 lat.
Przez długi okres swojego twórczego istnienia zespół wielokrotnie dawał solowe koncerty w rodzinnym mieście Kowno i w innych miastach Litwy. Zespół jest aktywnym uczestnikiem różnych republikańskich świąt i imprez kulturowych, wielokrotnym zwycięzcą konkursów Litwy. W 2000, 2004, 2008 i 2012 roku zespół wywalczył imię najlepszego dziecięcego zespołu tańca ludowego.
Trasy koncertowe zespołu prowadzą do Brazylii, Turcji, Francji, Niemiec, Szwecji, Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji, na Węgry, Łotwę, Ukrainę do Serbii, Austrii oraz Szwajcarii.

Zespół Tańca Ludowego "KUPOLĖ"
Centrum Kultury miasta Birsztanas
Kierownik artystyczny i choreograf Birutė Brazdžiūtė
Zespół Tańca Ludowego KUPOLĖ działa już 17 lat. Zespół dużo występuje w rodzinnym Birsztanase i w innych miastach Litwy. Jest również aktywnym uczestnikiem Świąt Piosenki i Tańca Litwy, republikańskich imprez kulturowych. To wielokrotny laureat konkursów I festiwali tańca ludowego.
Młodzieżowe grupy tancerzy KUPOLĖ występowały na scenach Francji, Niemiec, Polski, Czech, Ukrainy, Szwajcarii. Na kulturalnej wymianie ten zespół będzie reprezentowała grupa dziecięca.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.