PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Piekielnik

Kultura

V Gminny Konkurs Tańca i Aerobiku

Środa, 2 czerwca 2010 r.
Autor: Stanisław Bukowski

V Gminny Konkurs Tańca i AerobikuW Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku 31 maja został zorganizowany V już Gminny Konkurs Tańca i Aerobiku, podczas którego w rytm muzyki rywalizowały ze sobą szkoły z gminy Czarny Dunajec. Turniej ma na celu propagowanie wszelkich form ruchu w rytm muzyki. W tym roku uczestnicy zaprezentowali między innymi: poloneza, taniec belgijski, aerobik, hip-hop, taniec współczesny, a także elementy akrobatyki.


Do udziału w konkursie zgłosiło się 7 grup ze szkół podstawowych, 6 grup gimnazjalnych oraz grupa, w skład której weszli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Odrowążu i uczennice Gimnazjum w Załucznem.

Konkurs, jak co roku, został zorganizowany przez Dorotę Bodzinowską nauczycielkę wychowania fizycznego w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

Wyniki turnieju:

W kategorii klas I- III Szkół Podstawowych zaprezentowały się klasy IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej w Piekielniku. W ich wykonaniu obejrzeliśmy taniec belgijski, a grupa „Classic” z IIIa pokazała reprezentacyjny taniec narodowy – polonez i zajęła I miejsce w tej kategorii.

Szkoły Podstawowe klasy IV-VI

I miejsce - „Jedenastka” z e Szkoły Podstawowej w Odrowążu w składzie: Justyna Dusza, Anna Gal, Iwona Magdziak, Paulina Brenkus, Jadwiga Pieróg, Aleksandra Wojtarowicz, Anna Polak, Angelika Lenart, Magdalena Czepiel, Barbara Pawlikowska, Ewelina Komperda

II miejsce – „Aplauz” ze Szkoły Podstawowej w Piekielniku w składzie: Agnieszka Krupa, Lidia Król, Paulina Starostowicz, Izabela Król, Dawid Kucharski, Szymon Szczerba, Witold Madziar

III miejsce zajęły grupy:

„Black Cats” z Pieniążkowic w składzie: Jessica, Kluska, Żaneta Wójtowicz, Bożena Maśnica, Martyna Orszulak.

„Zig-zap” z Podszkla w składzie: Dominika Rokicka, Paulina Kotlarz, Paulina Kapuściak, Katarzyna Kusper, Sylwia Niedospał.

Wyróżnienia otrzymały grupy „Trio” z Ratułowa oraz „Pink flowers” z Czerwiennego

Gimnazja:

I miejsce zajęła grupa „Ladies & Gentelmens” z Piekielnika w składzie: Karolina Chowaniec, Ewa Król, Anna Gaździńska, Anna Żmuda, Kacper Wójcik, Klaudia Maśnica, Sylwia Hraca, Ewelina Stasiowska, Barbara Dyrcz, Katarzyna Kąś.

II miejsce zajęła grupa „ADHD” z Załucznego w składzie: Katarzyna Walkosz, Kinga Szymusiak, Martyna Dusza, Aneta Bobek, Aneta Pęksa, Joanna Pawlikowska

III miejsce: grupa „Kika” z Gimnazjum w Ciechem w składzie: Jolanta Dąbrowska, Angelika Szwajnos, Marek Bednarz.

Wyróżnienia otrzymały grup: „Love & Peace”, „Modern Girls” z Piekielnika, „Quest” z Cichego oraz grupa z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Odrowążu wraz z uczennicami Gimnazjum w Załucznem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Spinka góralska XXSpinka góralska XXMetalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm.
    220 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.