PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Kultura

Patronat medialny WATRA

Lato w teatrze

Środa, 4 lipca 2012 r.
Autor: AKS

fot. Archiwum OrganizatorówWczoraj w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze” rozpoczęły się w Poroninie warsztaty teatralne dla dzieci. Ten edukacyjny projekt organizuje HOBO Art Foundation, a realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt nosi tytuł: „Wariacje antyczne”.


Interdyscyplinarne działanie skierowane jest do dzieci w wieku lat 10-15 mieszkających na Podhalu. Zajęcia dla grupy 20 wybranych uczestników odbywają się w dniach 2-17 lipca i zwieńczone zostaną prezentacją przygotowanego przez dzieci spektaklu. Pokazy prac odbędą się 16 i 17 lipca w auli Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. Tematem przewodnim warsztatów jest teatr starożytnej Grecji. Dwutygodniowe zajęcia dzielą się na trzy bloki: literacki, plastyczny i inscenizacyjny. Wszystkie działania odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie oraz na terenie Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. 

Organizatorzy stawiają sobie za cel aktywizację twórczą i umysłową młodzieży, która cierpi z powodu zmniejszonych szans na aktywny, rozwijający intelektualnie wypoczynek w czasie wakacji.Podczas letnich warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów kultury dzieci nie tylko pogłębią swoje umiejętności świadomego odbioru sztuki (ze szczególnym uwzględnieniem sztuki teatru), samodzielnej oceny dzieł i utworów artystycznych, rozumienia literatury, teatru i sztuk plastycznych, ale też wzmocnią swój potencjał kreatywny i poprawią umiejętności samodzielnego definiowania i rozwiązywania problemów o charakterze psychologicznym i filozoficznym. 

Organizator: 

HOBO Art Foundation założona w 2010 roku przez Anę Brzezińską i Bartka Frąckowiaka, działa na rzecz rozwoju sztuk performatywnych i wizualnych, realizuje projekty z obszaru edukacji kulturalnej i artystycznej, a także produkuje i organizuje wydarzenia artystyczne wykraczające swoim zakresem poza powszechnie dostępny program kulturalny. HOBO Art Foundation promuje znoszenie granic między sztuką a nauką, a także innymi dziedzinami myśli twórczej oraz życia codziennego, w imię zasady łączenia kreacji z badaniem. Organizacja należy do IETM (International Network for Contemporary Performing Arts) i OFOP (Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych).

Strona internetowa: http://www.hoboartfoundation.org/
Fanpage na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/HOBO-Art-Foundation/154808204538288


 

Lato w Teatrze – atrakcyjna oferta teatralna dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 30 czerwca a 31 sierpnia 2012 roku w dwudziestu sześciu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi widzowie poznają teatr pod opieką profesjonalnych artystów, wspólnie przygotowując spektakl. Dzięki projektowi teatr staje się atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również w czasie wakacji. Lato w teatrze jest projektem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.  

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.