PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Kultura

Patronat medialny WATRA

Lato w teatrze

Środa, 4 lipca 2012 r.
Autor: AKS

fot. Archiwum OrganizatorówWczoraj w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze” rozpoczęły się w Poroninie warsztaty teatralne dla dzieci. Ten edukacyjny projekt organizuje HOBO Art Foundation, a realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt nosi tytuł: „Wariacje antyczne”.


Interdyscyplinarne działanie skierowane jest do dzieci w wieku lat 10-15 mieszkających na Podhalu. Zajęcia dla grupy 20 wybranych uczestników odbywają się w dniach 2-17 lipca i zwieńczone zostaną prezentacją przygotowanego przez dzieci spektaklu. Pokazy prac odbędą się 16 i 17 lipca w auli Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. Tematem przewodnim warsztatów jest teatr starożytnej Grecji. Dwutygodniowe zajęcia dzielą się na trzy bloki: literacki, plastyczny i inscenizacyjny. Wszystkie działania odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie oraz na terenie Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. 

Organizatorzy stawiają sobie za cel aktywizację twórczą i umysłową młodzieży, która cierpi z powodu zmniejszonych szans na aktywny, rozwijający intelektualnie wypoczynek w czasie wakacji.Podczas letnich warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów kultury dzieci nie tylko pogłębią swoje umiejętności świadomego odbioru sztuki (ze szczególnym uwzględnieniem sztuki teatru), samodzielnej oceny dzieł i utworów artystycznych, rozumienia literatury, teatru i sztuk plastycznych, ale też wzmocnią swój potencjał kreatywny i poprawią umiejętności samodzielnego definiowania i rozwiązywania problemów o charakterze psychologicznym i filozoficznym. 

Organizator: 

HOBO Art Foundation założona w 2010 roku przez Anę Brzezińską i Bartka Frąckowiaka, działa na rzecz rozwoju sztuk performatywnych i wizualnych, realizuje projekty z obszaru edukacji kulturalnej i artystycznej, a także produkuje i organizuje wydarzenia artystyczne wykraczające swoim zakresem poza powszechnie dostępny program kulturalny. HOBO Art Foundation promuje znoszenie granic między sztuką a nauką, a także innymi dziedzinami myśli twórczej oraz życia codziennego, w imię zasady łączenia kreacji z badaniem. Organizacja należy do IETM (International Network for Contemporary Performing Arts) i OFOP (Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych).

Strona internetowa: http://www.hoboartfoundation.org/
Fanpage na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/HOBO-Art-Foundation/154808204538288


 

Lato w Teatrze – atrakcyjna oferta teatralna dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 30 czerwca a 31 sierpnia 2012 roku w dwudziestu sześciu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi widzowie poznają teatr pod opieką profesjonalnych artystów, wspólnie przygotowując spektakl. Dzięki projektowi teatr staje się atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również w czasie wakacji. Lato w teatrze jest projektem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.  

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.