PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Kultura

Patronat medialny WATRA

Lato w teatrze

Środa, 4 lipca 2012 r.
Autor: AKS

fot. Archiwum OrganizatorówWczoraj w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze” rozpoczęły się w Poroninie warsztaty teatralne dla dzieci. Ten edukacyjny projekt organizuje HOBO Art Foundation, a realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt nosi tytuł: „Wariacje antyczne”.


Interdyscyplinarne działanie skierowane jest do dzieci w wieku lat 10-15 mieszkających na Podhalu. Zajęcia dla grupy 20 wybranych uczestników odbywają się w dniach 2-17 lipca i zwieńczone zostaną prezentacją przygotowanego przez dzieci spektaklu. Pokazy prac odbędą się 16 i 17 lipca w auli Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. Tematem przewodnim warsztatów jest teatr starożytnej Grecji. Dwutygodniowe zajęcia dzielą się na trzy bloki: literacki, plastyczny i inscenizacyjny. Wszystkie działania odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie oraz na terenie Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. 

Organizatorzy stawiają sobie za cel aktywizację twórczą i umysłową młodzieży, która cierpi z powodu zmniejszonych szans na aktywny, rozwijający intelektualnie wypoczynek w czasie wakacji.Podczas letnich warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów kultury dzieci nie tylko pogłębią swoje umiejętności świadomego odbioru sztuki (ze szczególnym uwzględnieniem sztuki teatru), samodzielnej oceny dzieł i utworów artystycznych, rozumienia literatury, teatru i sztuk plastycznych, ale też wzmocnią swój potencjał kreatywny i poprawią umiejętności samodzielnego definiowania i rozwiązywania problemów o charakterze psychologicznym i filozoficznym. 

Organizator: 

HOBO Art Foundation założona w 2010 roku przez Anę Brzezińską i Bartka Frąckowiaka, działa na rzecz rozwoju sztuk performatywnych i wizualnych, realizuje projekty z obszaru edukacji kulturalnej i artystycznej, a także produkuje i organizuje wydarzenia artystyczne wykraczające swoim zakresem poza powszechnie dostępny program kulturalny. HOBO Art Foundation promuje znoszenie granic między sztuką a nauką, a także innymi dziedzinami myśli twórczej oraz życia codziennego, w imię zasady łączenia kreacji z badaniem. Organizacja należy do IETM (International Network for Contemporary Performing Arts) i OFOP (Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych).

Strona internetowa: http://www.hoboartfoundation.org/
Fanpage na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/HOBO-Art-Foundation/154808204538288


 

Lato w Teatrze – atrakcyjna oferta teatralna dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 30 czerwca a 31 sierpnia 2012 roku w dwudziestu sześciu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi widzowie poznają teatr pod opieką profesjonalnych artystów, wspólnie przygotowując spektakl. Dzięki projektowi teatr staje się atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również w czasie wakacji. Lato w teatrze jest projektem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.  

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.