PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Zaproszenia

94 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Niedziela, 11 listopada 2012 r.
Autor: AKS

94 Rocznica Odzyskania Niepodległości11 listopada w Poroninie odbędą się obchody 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.


“… Wolność jest miarą ludzkiej godności i wielkości” 
Bł. Jan Paweł II 

 

94 Rocznica Odzyskania  Niepodległości

11 listopada

PROGRAM OBCHODÓW UROCZYSTOŚCI

W GMINIE PORONIN

 

godz. 11.30     Zbiórka Pocztów Sztandarowych i delegacji na terenie GOK w Poroninie

godz. 11.45     Przemarsz  Pocztów Sztandarowych do kościoła

godz. 12.00     Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Poroninie oraz homilia. Po Mszy program w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Zębie 

Po Mszy Św. Przejście na cmentarz parafialny

Na cmentarzu:

               - odśpiewanie hymnu narodowego

              - wystąpienie Wójta Gminy Poronin

              - złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci


ODEZWA

W roku 2012 mija 94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Data
11 listopada jest szczególnie wymownym symbolem w historii naszego narodu. Przez lata całe pokazuje ona i przypomina wszystkim Polakom – w kraju i poza jego granicami – wielki niepodległościowy zryw narodu, który ponad wszystkie wartości umiłował wolność i prawo stanowienia o swoim losie. W tym szlachetnym zrywie mieli również swój znaczący udział synowie naszej podhalańskiej ziemi.

W postawie hołdu i wdzięczności wielu pokoleniom naszych przodków, skłaniamy głowy przed pomnikami wolności i dziełem niepodległego państwa, podejmując refleksję nad upływem czasu i nad dniem dzisiejszym oraz przyszłością Rzeczypospolitej.

Przyjmując wciąż na nowo naukę największego z Polaków – Błogosławionego Jana Pawła II i Jego słowa, że „wolność nie jest darem lecz zadaniem”, nie ustajemy w wysiłkach na rzecz umacniania naszej „małej Ojczyzny” – wspólnoty gminnej – wykazując ,że rzetelna praca dla wspólnego dobra, to współczesny wymiar patriotyzmu.

Niech Święto Niepodległości znajduje zawsze należne sobie miejsce w życiu społecznym Polaków – w najgodniejszym kształcie patriotycznym, religijnym
i kulturalnym . Niech  godło, flaga i hymn – zawsze otoczone najwyższym szacunkiem, pozostaną najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, naszej dumy, tożsamości i patriotyzmu.

Niech obchody 94 rocznicy niepodległości w Gminie Poronin zapiszą się trwale
w umysłach i sercach jej mieszkańców i skupią wszystkie podmioty życia samorządowego w postawie głębokiego przeżycia Dnia 11 listopada – naszego wspólnego, wielkiego święta.  

Niech staną się nowym impulsem do pracy nad umacnianiem dobra wspólnego – Ojczyzny.

Wójt Gminy Poronin
Bronisław Stoch

Poronin, listopad 2012 r.  

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.