PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Zaproszenia

94 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Niedziela, 11 listopada 2012 r.
Autor: AKS

94 Rocznica Odzyskania Niepodległości11 listopada w Poroninie odbędą się obchody 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.


“… Wolność jest miarą ludzkiej godności i wielkości” 
Bł. Jan Paweł II 

 

94 Rocznica Odzyskania  Niepodległości

11 listopada

PROGRAM OBCHODÓW UROCZYSTOŚCI

W GMINIE PORONIN

 

godz. 11.30     Zbiórka Pocztów Sztandarowych i delegacji na terenie GOK w Poroninie

godz. 11.45     Przemarsz  Pocztów Sztandarowych do kościoła

godz. 12.00     Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Poroninie oraz homilia. Po Mszy program w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Zębie 

Po Mszy Św. Przejście na cmentarz parafialny

Na cmentarzu:

               - odśpiewanie hymnu narodowego

              - wystąpienie Wójta Gminy Poronin

              - złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci


ODEZWA

W roku 2012 mija 94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Data
11 listopada jest szczególnie wymownym symbolem w historii naszego narodu. Przez lata całe pokazuje ona i przypomina wszystkim Polakom – w kraju i poza jego granicami – wielki niepodległościowy zryw narodu, który ponad wszystkie wartości umiłował wolność i prawo stanowienia o swoim losie. W tym szlachetnym zrywie mieli również swój znaczący udział synowie naszej podhalańskiej ziemi.

W postawie hołdu i wdzięczności wielu pokoleniom naszych przodków, skłaniamy głowy przed pomnikami wolności i dziełem niepodległego państwa, podejmując refleksję nad upływem czasu i nad dniem dzisiejszym oraz przyszłością Rzeczypospolitej.

Przyjmując wciąż na nowo naukę największego z Polaków – Błogosławionego Jana Pawła II i Jego słowa, że „wolność nie jest darem lecz zadaniem”, nie ustajemy w wysiłkach na rzecz umacniania naszej „małej Ojczyzny” – wspólnoty gminnej – wykazując ,że rzetelna praca dla wspólnego dobra, to współczesny wymiar patriotyzmu.

Niech Święto Niepodległości znajduje zawsze należne sobie miejsce w życiu społecznym Polaków – w najgodniejszym kształcie patriotycznym, religijnym
i kulturalnym . Niech  godło, flaga i hymn – zawsze otoczone najwyższym szacunkiem, pozostaną najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, naszej dumy, tożsamości i patriotyzmu.

Niech obchody 94 rocznicy niepodległości w Gminie Poronin zapiszą się trwale
w umysłach i sercach jej mieszkańców i skupią wszystkie podmioty życia samorządowego w postawie głębokiego przeżycia Dnia 11 listopada – naszego wspólnego, wielkiego święta.  

Niech staną się nowym impulsem do pracy nad umacnianiem dobra wspólnego – Ojczyzny.

Wójt Gminy Poronin
Bronisław Stoch

Poronin, listopad 2012 r.  

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.