PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Zaproszenia

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego

Wtorek, 1 września 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Wojewódzka Inauguracja Roku SzkolnegoGimnazjum w Zębie należy do Rodziny ponad 1300 Szkół noszących imię Jana Pawła II. Przyjęcie patronatu najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata w sposób szczególny odbyło się, gdy przedstawiciele szkolnej społeczności gimnazjalnej 7 listopada 2001 r. podczas spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II otrzymali błogosławieństwo wraz z ojcowskim napomnieniem „Sprawujcie mi się dobrze”. Uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół w Zębie w roku 2015 zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu „Mieć wyobraźnie miłosierdzia” i w nagrodę ponownie wyjechali do Watykanu.


Rok 2015 jest ważnym rokiem w życiu Zespołu Szkół w Zębie. Spełniły się marzenia kilku pokoleń uczniów i nauczycieli. Wspólnym wysiłkiem wielu osób została oddana do użytku nowoczesna placówka edukacyjna.

1 września 2015 r. w nowym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie odbędzie się wielka uroczystość - Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 w Małopolsce.

Głównymi gospodarzami Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2015/2016 będą: Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski oraz Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Zębie Bożena Bobak.

W programie uroczystości zaplanowano:
- godz. 10.00 uroczysta Msza Św. celebrowana przez J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w kościele parafialnym w Zębie po przejściu do budynku szkoły:
- godz. 11.00 Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016; otwarcie i poświęcenie gimnazjum, program artystyczny, zwiedzanie budynku i wpis do księgi pamiątkowej gimnazjum
- godz. 13.00 gazdowski poczęstunek

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum w Zębie zgromadzi postaci, którym kondycja oświaty w regionie jest szczególnie bliska. Zaproszonymi gośćmi są m.in.: Wiceminister Edukacji Narodowej Urszula Augustyn, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Hubert Guz, Senator RP Stanisław Hodorowicz, Poseł RP Andrzej Gut – Mostowy, a także radni, dyrektorzy szkół i nauczyciele oraz przedstawiciele instytucji współdziałających z oświatą.

Wybór Gimnazjum w Zębie nie był przypadkowy. Ząb jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce (1013 m n.p.m.). Osadzoną w początkach XVII wieku z atrakcyjnym położeniem, ciekawymi walorami krajobrazowymi i turystycznymi.

W Zębie odbyło się wielkie wydarzenie, którego wcześniej nie przeżyło żadne pokolenie górali - 7 czerwca 1997 roku Szlakiem Papieskim przez Ząb przejechał Ojciec Św. Na wieczną pamiątkę historycznego przejazdu Papieża Polaka gimnazjum w dniu 3 listopada 2001 r. przyjęło imię Jana Pawła II.
W Zębie przez 15 lat mieszkał i tworzył prof. Henryk Mikołaj Górecki, światowej sławy współczesny muzyk i kompozytor, wielki przyjaciel przyrody, Tatr i młodzieży – długoletni Honorowy Członek Społecznego Komitetu Budowy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie.

Wielkim sukcesem Gminy Poronin było otrzymanie pieniędzy  ze środków unijnych w wysokości 3 000 000,00 zł. na powstanie nowego obiektu edukacyjnego w ramach projektu „II etap inwestycji budowy Gimnazjum im. Jana Pawła II w miejscowości Ząb”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 i Budżet Państwa.

Powstał czteropiętrowy budynek z nowoczesną bazą edukacyjną posiadającą: 10 tematycznych sal lekcyjnych, 2 sale komputerowe wyposażone w nowy sprzęt oraz tablicę interaktywną, salę Patrona Szkoły, czytelnię i bibliotekę, świetlicę, aulę, radiowęzeł oraz szatnie.

Szkoła przystosowana jest również dla osób niepełnosprawnych –  posiada windę i podjazdy.

Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych i zmniejszenie dysproporcji pomiędzy wsią a miastem w dostępie do wysokich standardów edukacyjnych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.