PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

O Paulinie Bujok jeszcze nie raz usłyszymy

Wtorek, 6 października 2009 r.
Autor: Henryk Urbanowski

fot. Piotr KuczajStojąca owacja, wołanie o bis i wykonanie po raz drugi porywającej „Suity orientalnej” Joshue Armandoli – tak zakończył się „Jesienny koncert skrzypcowy” młodziutkiej wiolinistki Pauliny Bujok w Galerii „Pod Aniołem” rabczańskiego MOK.


Artystka, bo tego określenia w jej przypadku można już użyć, ma dopiero siedemnaście lat, jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Rabce-Zdroju, obecnie uczy się w czwartej klasie Liceum Muzycznego w Krakowie. Koncertowała już u siebie w Mszanie Dolnej, gdzie mieszka na stałe i w krajach Beneluxu.
Podczas rabczańskiego koncertu po raz pierwszy skorzystała z akompaniamentu równie młodej pianistki Joanny Szczerby, uczennicy Szkoły Muzycznej I st. w Nowym Targu.
Paulina wybrała na swój koncert utwory znane muzykalnej publiczności, rzez można przeboje XVIII i XIX wieku, (m.in. Ave Maria Cacciniego, Koncert na strunie G J.S. Bacha i jego Arioso oraz Koncert A-mol na skrzypce solo, „Dla Elizy” Ludwiga van Beethovena i Adaggio Albinoniego). Są tu utwory niby łatwe, a poza tym znane melomanom z dziesiątków wykonań skrzypków o dużej renomie. Takich utworów nie można publicznie zagrać gorzej od innych. Paulina dysponuje już jednak dużymi umiejętnościami technicznymi, a poza tym ma duszę. Jest w niej dużo radości grania, młodzieńczej żywotności, więc bardzo dobrze sobie ze wszystkim poradziła. Cóż, w oczach jednego z widzów widziałem łzy wzruszenia.


Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.