PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Sukces imprezy „Lata z radiem”

Czwartek, 5 sierpnia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Sukces imprezy „Lata z radiem”Tak wielkiej imprezy plenerowej jeszcze w dziejach Rabki nie było. Podczas niedzielnego koncertu „Lata z radiem” 1 sierpnia Stadion Miejski odwiedziło od 20 do 25 tys. osób. Sukcesem frekwencyjnym zaskoczeni byli nawet sami organizatorzy, którzy przyznali, że tłum był większy niż poprzedniego dnia w Krynicy. Fakt, pogoda się udała. Na niektórych stoiskach zabrakło napojów i dań z grilla już przed godziną 21.00.


Podczas imprezy mistrz kucharski Robert Sowa oferował łososia z patelni polanego sosem skomponowanym z różnych ziół i przypraw. Stoisk degustacyjnych było zresztą więcej, a przed każdym ustawiały się kolejki.

Znaczna część programu przeznaczona była dla dzieci. Przez dwie godziny z głównej estrady zabawiał je znany z telewizji Pan Japa. Tuż obok odbywały się gry zręcznościowe dla najmłodszych.

Dorośli bawili się natomiast podczas licznych konkursów z nagrodami prowadzonych przez radiowo-telewizyjnych gwiazdorów Zygmunta Chajzera i Romana Czejarka. Największe tłumy pojawiły się jednak na koncertach kabaretu OT.TO, Kasi Kowalskiej i Andrzeja Piasecznego. Zaś ci, którzy dotrwali do końca, byli świadkami pięknego pokazu sztucznych ogni.

Przyjazd ekipy „Lata z radiem” do Rabki był znakomitą promocją naszego kurortu. Wielokrotnie nazwa zdroju pojawiała się w ostatnim tygodniu na antenie Programu I Polskiego Radia  i w reklamach telewizyjnych. Jeszcze następnego dnia w poniedziałek 2 sierpnia „Lato z radiem” gościło w naszym mieście, a Sława Bińczycka przeprowadzała na antenie wywiady na temat rabczańskich atrakcji turystycznych. To zapewne dobrze zaprocentuje w przyszłości, tej najbliższej i tej bardziej odległej.

Zdjęcia: Karol Pałka i Paweł Maciejewski

Galeria zdjęć

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.