PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Wszystkie oblicza polskiego rocka

Piątek, 20 sierpnia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Wszystkie oblicza polskiego rockaGrająca experimental rock i modern metal grupa Absynth z Tarnowskich Gór zajęła I miejsce w IV Międzynarodowym Przeglądzie Muzycznym KARUZELA, jaki odbył się 14 i 15 sierpnia w rabczańskim amfiteatrze.Pierwsze trzy edycje tego cieszącego się coraz większym uznaniem branży muzycznej przeglądu odbyły się w Warszawie, w tamtejszych legendarnych i kultowych klubach Karuzela (2007), Harenda i Tygmont (2008) oraz Radio Luxemburg (2009). Pomysłodawcą i od początku organizatorem był producent muzyczny Andrzej Michalski (Artist Sound Technology Group), a w jury zasiadali m.in. Sławek Wierzchowski, Krzysztof Maszota, Andrzej Frajnt i Radek Chwieralski.


Dwa lata temu współlaureatami Karuzeli zostały zespoły „To se ne vrati” z Wyszkowa i „Driver” z Rabki-Zdroju. I dlatego przegląd trafił w tym roku do naszego miasta. Organizatorów wsparł Miejski Ośrodek Kultury, a patronatem objęła imprezę burmistrz Ewa Przybyło.

Po wstępnej selekcji na podstawie nadesłanych materiałów muzycznych do konkursu zakwalifikowano 7 zespołów. Oprócz wymienionego już Absynthu zagrały: F.a.i.t.h. z Opola (hard rock), Off KulturA (rock alternatywny) z Mysłowic, Phanton (heavy metal) z Krakowa, Another Side (rock progresywny) z Węgier, Zazuu (rock) z Warszawy i Restauracja (wiele odmian rocka) z Krakowa.

Natomiast poza konkursem, jako goście Karuzeli, zagrały: Grupa Operacyjna z Zielonej Góry (hip hop), Driver (obecnie nazywa się No Line) z Rabki-Zdroju i Strefa 50 z Pruszkowa (country-rock). W ten sposób mogliśmy wysłuchać bogatego spectrum różnorodnych rockowych brzmień i stylów.

Jury pod przewodnictwem kompozytora Marka Surzyna nie miało większych problemów z wyróżnieniem zwycięzców i werdykt przyjęło jednogłośnie. Oprócz Absynthu nagrody otrzymali: II miejsce – Restauracja, III miejsce – Zazuu, wyróżnienie – Phanton. Wyróżniono także jako najlepszą wokalistkę przeglądu Paulinę Pomykało (Restauracja). Z wyjątkiem Węgrów, którzy śpiewali po angielsku, zespołu polskie śpiewały niemal wyłącznie po polsku i co warto podkreślić, teksty trzymały dobry poziom. Obsługę akustyczną przeglądu zapewniło Studio Fonia z Warszawy. Ono też ufundowało główną nagrodę – sesję nagraniową, z której skorzysta Absynth z Tarnowskich Gór.

Zdjęcia z pierwszego dnia dostarczył dr Andrzej Walawski

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.