PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Tydzień Lokomotywy

Poniedziałek, 13 września 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Tydzień LokomotywyRozpoczął się w poniedziałek 6 września wernisażem najlepszych prac plastycznych dzieci, które w lipcu i sierpniu brały udział w zajęciach malarskich „Kraina kolorów” prowadzonych przez Łukasza Papierza i Grzegorza Wernera ze Stowarzyszenia Lokomotywa. Teraz zawisły we wnętrzu starego kościółka św. Marii Magdaleny (Muzeum im. Władysława Orkana). A od poniedziałku 6 września w kilku miejscach Rabki-Zdroju pojawili się twórcy filmów animowanych. W Miejskim Ośrodku Kultury stare techniki animacji na spotkaniu Fantaskop prezentowali Kuba Wojnarowski i Joanna Jezierska z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Z kolei w Teatrze Lalek „Rabcio” techniką animacji przedmiotem krótki film przygotowuje wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej z Wrocławia Aneta Głuch – Klucznik. Zagra w nim rabczańska aktorka Katarzyna Pędzimąż.


Najciekawiej i najgwarniej było w kinie Śnieżka. Tam trzynastoosobowa grupa rabczańskich dzieci pod kierownictwem Alicji Jodko przygotowywała własny film animowany Lokomotywa  na motywach znanego wszystkim wiersza Juliana Tuwima. Pani Alicja na co dzień prowadzi wrocławską galerię sztuki Entropia, a w niej od 25 lat realizuje swój autorski projekt „Dziecięca Wytwórnia Filmowa”. Jest to projekt artystyczno-edukacyjny. Podczas zajęć dzieci uczą się zarówno patrzenia na film, jak też przygotowują własne prace z zastosowaniem różnych technik animacji. Nasza lokomotywa ciągnąc wagony z żyrafami, grubasami, kiełbasami, armatami wyruszy ze stacji Rabka-Zdrój, by dojechać do stacji FATiF. W filmie zostanie wykorzystana mieszanka wycinanek z papieru, collages fotograficznych i gry aktorskiej. Nakręcone w tych dniach w Rabce filmy animowane będzie można obejrzeć na specjalnym pokazie w ramach IV Festiwalu Animacji Teatralnych i Filmowych FATiF w kinie Śnieżka, w niedzielę 12 września o godz. 20.00. Warto dodać, że zanim rozpoczął się FATiF w kinie odbyło się kilka ciekawych projekcji w dwu blokach: Ofensywa animacji francuskiej i Filmy nagrodzone na festiwalu Etiuda i Anima w Krakowie w 2009 r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.