PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Piąty rok Trzeciego Wieku

Środa, 13 października 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Piąty rok Trzeciego WiekuRabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął piąty rok akademicki. W inauguracji zorganizowanej w Galerii Pod Aniołem Miejskiego Ośrodka Kultury wzięło udział ponad 50 „studentów”, którzy będą kontynuować zajęcia na wykładach i w różnego rodzaju sekcjach, m.in. plastycznej, literackiej, komputerowej, gimnastycznej oraz nauki języka angielskiego. W ramach Uniwersytetu działa także chór, który odśpiewaniem „Gaudeamus igitur” i kilku innych pieśni uświetnił uroczystość.


Uniwersytet przeznaczony jest dla osób w wieku 50 lat plus i nadal przyjmuje zapisy na rok 2010/11. Jego siedziba mieści się suterenie Urzędu Miasta przy ul. Parkowej 2 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00. Prezesem Stowarzyszenia RUTW jest Lidia Sołowińska, a zastępcą Beata Śliwińska. Uniwersytet działa na mocy porozumienia z Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu i korzysta z jej wykładów. W posiedzeniu inauguracyjnym wzięła udział prorektor PPWSZ  dr Anna Mlekodaj, która przedstawiła krótki zarys kształtowania się idei uniwersalizmu szkół wyższych.

Obecni byli także członkowie rady nadzorczej Marek Szarwarski, dyrektor Zespołu Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacji Uzdrowiskowej i zarazem radny powiatu nowotarskiego oraz Zbigniew Wójciak, dyrektor Teatru Lalek „Rabcio”. Już dwa dni po inauguracji grupa 20 studentów RUTW wzięła udział w całodziennej wycieczce „Po dworach Małopolski” zapoznając się ze stanem i sposobem wykorzystania zabytkowych budowli w naszym regionie (Wysoka k. Jordanowa, Raba Wyżna, Sieniawa, Łopuszna, Niedzica i Mszana Dolna).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.