PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Piąty rok Trzeciego Wieku

Środa, 13 października 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Piąty rok Trzeciego WiekuRabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął piąty rok akademicki. W inauguracji zorganizowanej w Galerii Pod Aniołem Miejskiego Ośrodka Kultury wzięło udział ponad 50 „studentów”, którzy będą kontynuować zajęcia na wykładach i w różnego rodzaju sekcjach, m.in. plastycznej, literackiej, komputerowej, gimnastycznej oraz nauki języka angielskiego. W ramach Uniwersytetu działa także chór, który odśpiewaniem „Gaudeamus igitur” i kilku innych pieśni uświetnił uroczystość.


Uniwersytet przeznaczony jest dla osób w wieku 50 lat plus i nadal przyjmuje zapisy na rok 2010/11. Jego siedziba mieści się suterenie Urzędu Miasta przy ul. Parkowej 2 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00. Prezesem Stowarzyszenia RUTW jest Lidia Sołowińska, a zastępcą Beata Śliwińska. Uniwersytet działa na mocy porozumienia z Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu i korzysta z jej wykładów. W posiedzeniu inauguracyjnym wzięła udział prorektor PPWSZ  dr Anna Mlekodaj, która przedstawiła krótki zarys kształtowania się idei uniwersalizmu szkół wyższych.

Obecni byli także członkowie rady nadzorczej Marek Szarwarski, dyrektor Zespołu Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacji Uzdrowiskowej i zarazem radny powiatu nowotarskiego oraz Zbigniew Wójciak, dyrektor Teatru Lalek „Rabcio”. Już dwa dni po inauguracji grupa 20 studentów RUTW wzięła udział w całodziennej wycieczce „Po dworach Małopolski” zapoznając się ze stanem i sposobem wykorzystania zabytkowych budowli w naszym regionie (Wysoka k. Jordanowa, Raba Wyżna, Sieniawa, Łopuszna, Niedzica i Mszana Dolna).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.