PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

U Czubernatki na urodzinach

Piątek, 22 października 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

U Czubernatki na urodzinach17 października w okolicach podgórskich biesiadowali Trutnie i Stara Pszczoła. Okazją do spotkania była zbliżająca sie rocznica urodzin Pszczoły, świętowanie pojawienia się nowej książki Czubernatki i kolegów - "LIMERYKI", oraz próba kabaretu Truteń przed festiwalem pieśni idiotycznych. Książeczka pełna limeryków dość frywolnych, ale gdzie im tam do pani Szymborskiej - wydana została przez Miniaturę i goszczą w niej oprócz Czubernatki - Zdzisiu Barglik, Maciej Pinkwart i Henryk Urbanowski. Rysunkami ozdobił Adam Fiala i przy okazji wcisnął kilka swoich figielków.


Próba nowych tekstów kabaretowych wypadła pomyślnie, choć trochę niewyraźnie z okazji pożerania kiszek wyborczych: "Wczoraj jedliśmy wyborczą kichę, Robert pożarł całą michę Grześkowi brakło już..." Oprócz stałych kabareciarzy - Mateusza, Grześka, Staszka, Krzyśka i Pawła w próbie brał udział nasz podhalański siłacz Robert Cyrwus, który przed wyjazdem do USA na zawody siłaczy - musi potrenować nie tylko mięśnie, ale i gardełko. Jako że za roczek Trutniom stuknie osiemnastka - trzeba to uczcić śpieweczką wesołą: "Osiemnaście wiosenek mamy i bardzo ładnie na głosy pioseneczki śpiewamy! Trutnie lubią wesołe życie Wśród polityków kochanych Czują się znakomicie!".

Dowiedzieliśmy się też od donosiciela, że Robert będzie kandydował na wójta w tajemniczej gminie N., więc biesiada poniekąd przerodziła się w kampanię wyborczą. - Jako wójt musisz być wszechstronny i bezpruderyjny – mówiono mu. Uczył się więc pilnie śpiewki takiej oto: "Nieszczęśliwe są panienki, kiedy chłopcom nie s…! Nie ma grzechu nieczystości, ale niesmak zostaje!" W biesiadzie brał czynny udział Pietia Fotopstryk, czyli nadworny fotograf Trutni i Pszczoły Piotr Kuczaj. Biesiadę zakończono w radosnym nastroju, w oczekiwaniu na jesienne słoneczko - czego i państwu życzymy!

P.S. Pierwsze spotkanie promujące „Limeryki” Wandy Czubernatowej i jej kolegów odbędzie się w Rabce, w Galerii Pod Aniołem MOK, w czwartek, 4 listopada o godz. 17.00 Książka będzie do nabycia w cenie umiarkowanej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.