PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

U Czubernatki na urodzinach

Piątek, 22 października 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

U Czubernatki na urodzinach17 października w okolicach podgórskich biesiadowali Trutnie i Stara Pszczoła. Okazją do spotkania była zbliżająca sie rocznica urodzin Pszczoły, świętowanie pojawienia się nowej książki Czubernatki i kolegów - "LIMERYKI", oraz próba kabaretu Truteń przed festiwalem pieśni idiotycznych. Książeczka pełna limeryków dość frywolnych, ale gdzie im tam do pani Szymborskiej - wydana została przez Miniaturę i goszczą w niej oprócz Czubernatki - Zdzisiu Barglik, Maciej Pinkwart i Henryk Urbanowski. Rysunkami ozdobił Adam Fiala i przy okazji wcisnął kilka swoich figielków.


Próba nowych tekstów kabaretowych wypadła pomyślnie, choć trochę niewyraźnie z okazji pożerania kiszek wyborczych: "Wczoraj jedliśmy wyborczą kichę, Robert pożarł całą michę Grześkowi brakło już..." Oprócz stałych kabareciarzy - Mateusza, Grześka, Staszka, Krzyśka i Pawła w próbie brał udział nasz podhalański siłacz Robert Cyrwus, który przed wyjazdem do USA na zawody siłaczy - musi potrenować nie tylko mięśnie, ale i gardełko. Jako że za roczek Trutniom stuknie osiemnastka - trzeba to uczcić śpieweczką wesołą: "Osiemnaście wiosenek mamy i bardzo ładnie na głosy pioseneczki śpiewamy! Trutnie lubią wesołe życie Wśród polityków kochanych Czują się znakomicie!".

Dowiedzieliśmy się też od donosiciela, że Robert będzie kandydował na wójta w tajemniczej gminie N., więc biesiada poniekąd przerodziła się w kampanię wyborczą. - Jako wójt musisz być wszechstronny i bezpruderyjny – mówiono mu. Uczył się więc pilnie śpiewki takiej oto: "Nieszczęśliwe są panienki, kiedy chłopcom nie s…! Nie ma grzechu nieczystości, ale niesmak zostaje!" W biesiadzie brał czynny udział Pietia Fotopstryk, czyli nadworny fotograf Trutni i Pszczoły Piotr Kuczaj. Biesiadę zakończono w radosnym nastroju, w oczekiwaniu na jesienne słoneczko - czego i państwu życzymy!

P.S. Pierwsze spotkanie promujące „Limeryki” Wandy Czubernatowej i jej kolegów odbędzie się w Rabce, w Galerii Pod Aniołem MOK, w czwartek, 4 listopada o godz. 17.00 Książka będzie do nabycia w cenie umiarkowanej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.