PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

XIII Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych

Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 r.
Autor: Czesław Bajer

fot. Jan CieplińskiW sobotę podczas pięknej pogody przy licznych kibicach na terenie Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju odbyły się XIII Mistrzostwa Polski w jeździe na mobilnych muszlach klozetowych. W rozgrywce półfinałowej udział wzięło 27 zawodników. Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki „Rabkoland”.


Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2000 roku, mistrzem został Kazimierz Pniaczek z Chabówki. Tytuł mistrza Polski 2011 zdobył Tomasz Niedbała z Krakowa.

Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Daleszyc, Gorzowa Wielkopolskiego, Głogowa, Tarnowa, Rudki, Dąbrowy Górniczej, Rzeszowa, Katowic, Ustki, Olsztyna, Limanowej, Krakowa, Warszawy, Gdańska,  Czarnej Białostockiej, Nowego Targu, Ostrowa, Jędrzejowa, Branic, Tarnowskich Gór, Radłowa.

Wyścigi odbyły się na specjalnym zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach. Zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu. Miejsca i skład zespołu był losowany przez dopingującą publiczność. Finał rozegrał się  pomiędzy 3 najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze eliminacji, a mianowicie Michałem Michalczykiem z Daleszyc o numerze startowym 10 a Dariuszem Błaszczyńskim z Gorzowa Wielkopolskiego nr startowy 23 i Arturem Łozą z Głogowa Małopolskiego numer startowy 19. 

Sygnał do startu podawany był szczotką klozetową przez  kierownika zawodów Zdzisława Szurę.         

W wyniku zaciętej rywalizacji tytuły wywalczyli:

Tytuł mistrza Polski 2012 zdobył Michał Michalczyk z Daleszyc mający 25 lat otrzymując puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 300 zł.

Tytuł  I wicemistrza Polski 2012  wywalczył  Dariusz Błaszczyński z Gorzowa Wielkopolskiego 48 lat  dostając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 200 zł.

Tytuł  II wicemistrza Polski 2012 wyjeździł  Artur Łoza lat47  z Głogowa Małopolskiego zdobywając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 100 zł. 

Mistrzowie mają gwarantowany wpis do XII Księgi Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Ponadto wszyscy zawodnicy dostali:

- prawo jazdy na klozet z wpisem swoich danych,

- XI Księgę  Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”. 

Poza konkurencją wystartowali fotoreporterzy i zwycięzca Marek Mateja operator kamery TVN24, ustąpił jemu Jan Ciepliński z www.podhaleregion.pl, www.mokrabka.pl, natomiast 3 miejsce zajął Piotr Kuczaj  z www.rabka.pl i www.gorce24.pl . Jazda była znakomita i w nagrodę otrzymali prawo jazdy na klozet, mogą teraz spokojnie zasiadać na wszystkich muszlach klozetowych. 

Wyróżnienia zwycięzcom wręczyli:
Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych Pan Eugeniusz  Wiecha
Kierownik Zawodów Pan Zdzisław Szura.

Sekretarz Zawodów Panna Karolina.

Sędzia klozetów mobilnych Panna Ewa.

Technik hydraulik Pan Erik.

Mistrzostwa prowadził  Czesław Bajer Naczelny Kontroler Rekordów Podhala.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.