PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

XI Mistrzostwa Polski w Jeździe na Muszlach Klozetowych

Sobota, 21 sierpnia 2010 r.
Autor: Czesław Bajer

fot. Jan CieplińskiW dniu 21 sierpnia 2010r. o godzinie 14.00 na Placu Rekordów w Parku Rozrywki i Edukacji Rabkoland w Rabce-Zdroju odbędą się już XI Mistrzostwa Polski w Jeździe na Muszlach Klozetowych. Jak co roku imprezę organizuje Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki i Edukacji Rabkoland w Rabce-Zdroju.


Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2000 roku, mistrzem został Kazimierz Pniaczek z Chabówki. Tytuł mistrza Polski 2009 zdobył Sebastian Kluska z Świętochłowic.

A teraz trochę danych o muszli klozetowej:

- Muszle sprowadzone zostały z Nowej Zelandii od jedynego na świecie producenta tego typu  pojazdów w 2000 roku.

- Kierowanie pojazdem następuje wolantem, na którym zamontowany jest przycisk zwiększania szybkości, którego zwolnienie powoduje natychmiastowe uruchomienie hamulca i zatrzymanie.

- Napęd z baterii elektrycznej zamontowanej pod sedesem pozwala uzyskać maksymalną prędkość 18 km/h.

Przebieg imprezy:

- Mistrzostwa odbędą się w dniu 21 sierpnia 2010r. o godzinnie 14

- Uczestnikiem może być tylko osoba pełnoletnia.

- Zapisy w tym dniu od godz. 11.00 do 14.00.

- Maksymalna liczba uczestników to 27 osób.

- Mistrzostwa- wyścigi odbędą się na specjalnym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach.

Zwycięzcy przechodzą do kolejnego etapu.

Finał rozgrywany jest pomiędzy trzema najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze eliminacji.

- Zawodnikom zostaną przydzielone numery startowe.

- Uczestnik losuje pozycje startową (tor wraz z pojazdem-muszlą klozetową).

- Zawodnik ustawia się na linii startu, następnie na sygnał podany głosem i ruchem szczotki dobiega do pojazdu, zasiada i rozpoczyna jazdę.

- Niewłaściwe zachowanie się sportowe, zajechanie drogi drugiemu zawodnikowi itp. powoduje natychmiastową dyskwalifikacje.

- Około godziny 15.30 nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

Nagrody:

I miejsce  - Tytuł mistrza Polski, Puchar, dyplom, 300 zł, gwarantowany wpis do XI Księgi Rabkolandu Polskie Rekordy i Osobliwości.

II miejsce   - Tytuł I wicemistrza Polski, Puchar, dyplom, 200 zł, gwarantowany wpis do XI Księgi Rabkolandu Polskie Rekordy i Osobliwości.

III miejsce - Tytuł II wicemistrza Polski, Puchar, dyplom, 100 zł, gwarantowany wpis do XI Księgi Rabkolandu Polskie Rekordy i Osobliwości.

Każdy zawodnik otrzymuje:

- prawo jazdy na klozet z wpisem swoich danych,

- X Jubileuszową Księgę Rabkolandu Polskie Rekordy i Osobliwości.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będą przedstawiciele Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych przy współudziale sędziów klozetowych.

Na muszlach można trenować odpłatnie codziennie w godzinach otwarcia „Rabkolandu” za wyjątkiem dnia zawodów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.