PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Koxx Fighters 4 – Tylko mocni przetrwają!

23–24 lipca 2011 r.
Autor: Stowarzyszenie Lokomotywa

Koxx Fighters 4 – Tylko mocni przetrwają!Koxx Fighters 4 to widowiskowa impreza skierowana do wszystkich mieszkańców Rabki-Zdrój i turystów, której głównymi elementami są Międzynarodowe Zawody w Trialu Rowerowym punktowane do Pucharu Polski oraz Wybory Miss Rabka-Zdrój 2011 wraz ze specjalnym programem artystycznym obejmującym m.in. pokazy mody uznanych projektantów, występy grup tanecznych, koncerty itp.


Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w centrum uzdrowiska, w Amfiteatrze i na deptakach – głównej promenadzie wokół Amfiteatru.

Cała impreza zaplanowana jest na 23-24 lipca 2011 na zdrowy, rodzinny i sportowy start w sam środek wakacyjnego sezonu turystycznego.

Stowarzyszenie Lokomotywa, które już po raz drugi jest organizatorem całego wydarzenia, zaplanowało mnóstwo atrakcji przez pełne 2 dni trwania imprezy. Każdego dnia rozpoczynamy od godziny 10:00 od zawodów sportowych, które trwają do godziny 16:00 by już o 16:00 zaprosić widzów do Amfiteatru na warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży, konkurs piękności i imprezy towarzyszące.

Główne cele organizacji Koxx Fighters 4 to uatrakcyjnienie oferty sportowej i kulturalnej na terenie gminy oraz promocja miasta Rabka-Zdrój na terenie Polski i poza jej granicami. Miasto i jego otoczenie jest wymarzonym miejscem do uprawiania wielu dyscyplin rowerowych ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenu ( potoki górskie, skarpy, skalne trakty, itp). W związku z tym obecność tego typu imprezy w corocznej ofercie sportowej Rabki-Zdrój jest ważnym atutem turystycznym i reklamowym dla polskich i zagranicznych turystów.

W poprzednich edycjach, w latach 2006, 2007 i 2009 udało się zorganizować imprezę sportową na wysokim europejskim poziomie. Ze względu na swój widowiskowy charakter trial rowerowy jest sportem chętnie oglądanym zarówno przez dzieci jak i widzów dorosłych. W zawodach, które przyciągały jednorazowo od 4 do 6 tysięcy publiczności, wzięło udział w sumie około 250 zawodników z kraju i zagranicy. Kilkakrotnie gościliśmy zawodników ze ścisłej czołówki krajowej i europejskiej. Koxx Fighters 4 ma na celu kontynuowanie najlepszych, sprawdzonych tradycji z poprzednich edycji zawodów. W ten sposób chcemy trwale popularyzować ten sport na terenie naszej gminy, z której pochodzą pomysłodawcy imprezy, bracia Piotr i Paweł Reczkowie, zawodnicy mogący poszczycić się największymi osiągnięciami w tej dyscyplinie sportu. Poprzednia edycja imprezy z roku 2009 okazała się dużym sukcesem zarówno pod względem sportowo- artystycznym, organizacyjnym jak i medialnym, odbijając się szerokim echem nie tylko w naszym regionie ale w całej Polsce.

Na zawodach gościliśmy blisko stu zawodników z całej Polski na czele z aktualnym Mistrzem Polski Rafałem Kumorowskim, nie zabrakło również gości z zagranicy. Wybory Miss Rabka-Zdrój 2009 cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów i mediów, a laureatka naszego konkursu Agnieszka Kościelniak jest aktualnie drugą najpiękniejszą Polką najważniejszego krajowego konkursu piękności Miss Polonia i nosi tytuł Vice Miss Polonia 2011. Jej droga do ogólnokrajowego sukcesu zaczęła się właśnie na naszej imprezie z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

W tym roku postanowiliśmy promować zawody w innowacyjny sposób, dotąd nie zastosowany w naszej gminie przy organizacji tego typu imprezy sportowej. Nowością w tym roku w promocji Koxx Fighters jest piosenka specjalnie skomponowana i nagrana na potrzeby imprezy. Jej premierowe wykonanie odbyło się 31 maja na terenie Rabkolandu na imprezie „Przedsiębiorcy Podhala Dzieciom”, zbierając pochwalne recenzje w prasie. W tym samym dniu odbyła się jej premiera radiowa na antenie Radia Kraków. Piosenka utrzymana jest w modnej konwencji hiphopowo-rockowej a łącznie z nakręconym do niej teledyskiem stanowi prawdziwy hit w promocji imprezy.

Nowością w tym roku jest również włączenie do pracy przy organizacji imprezy Wolontariuszy – uczniów rabczańskich szkół.

Organizacja konkursu Wybory Miss Rabka-Zdrój 2011 w specjalnie ułożonym programie artystycznym ma na celu propagowanie zdrowego ekologicznego stylu życia, prezentacji oryginalnych twórców i kreatorów regionalnej mody w ujęciu tradycyjnym i nowoczesnym a także popularyzacje takich dyscyplin jak taniec i balet. W tym roku zaprezentujemy m.in. nowe kolekcje mody znanego i cenionego projektanta Andrzeja Siekierki, który wierny tradycji wprowadza nowe elementy do mody góralskiej, zaprezentujemy również kolekcję Anety Larysy Knap, awangardowej projektantki mody folkowej, której prace zdobywaja uznanie nie tylko w Polsce ale również na świecie, pokażemy również kolekcję strojów wieczorowych krakowskiej projektantki Laury Obrzut. Nie zabraknie również występów grup tancerzy oraz muzyków.

Podobnie jak przy poprzedniej edycji imprezy, stworzona została specjalna strona internetowa, na której właśnie jesteście Państwo, zawierająca wszystkie niezbędne informacje o imprezie. Zadaniem strony jest zarówno informowanie o przygotowaniach do imprezy, informowanie o wszystkich wydarzeniach dużych i małych dotyczących imprezy, jak i dokumentacja jej przebiegu. Za pośrednictwem strony Koxx Fighters 4 odbędzie się również głosowanie w konkursie Miss Internautów Rabka-Zdrój 2011.

Nieodmiennie jak w poprzednich edycjach naszym celem jest zagwarantowanie wysokiego poziomu imprezy.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w imprezie Koxx Fighters 4 !!!      

strona internetowa Koxx Fighters 4 http://koxxfighters.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.