PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Sylwia Basta „Silvana” – Koncert z okazji Dnia Kobiet

Czwartek, 8 marca 2012 r.
Autor: Stowarzyszenie Lokomotywa

Sylwia Basta „Silvana” – Koncert z okazji Dnia KobietStowarzyszenie Lokomotywa 8 marca zaprasza wszystkie panie (wraz z panami) na koncert Sylwii Basty, znanej pod pseudonimem „Silvana”.


Koncert będzie miał kameralny charakter, Sylwia wystąpi solo z gitarą. Impreza odbędzie się w Kinie Śnieżka, na „Scenie Cafe-Club”. Nazwa ta pochodzi z okresu międzywojennego, gdy jeszcze nie było sali kinowej, a w budynku mieściła się kawiarnia i dancing. Postanowiliśmy przywołać ducha tamtych czasów – na razie okazjonalnie, tylko na wybrane wydarzenie. W holu kina mamy stoliki, krzesła, jest też miejsce wydzielone dla artystów, więc w naturalny sposób jak przed laty ta sala spełniać będzie rolę mini sceny. A z okazji święta każda Pani dostanie słodki upominek.

Sylwia Basta „Silvana” – Waksmund

Charyzmatyczna wokalistka, która oczaruje publiczność swoim głosem i temperamentem. Pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Rodzinnie i życiowo związana z Podhalem. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu i Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku wychowanie muzyczne. Na co dzień pracuje jako nauczycielka muzyki i rytmiki. Założyła i prowadzi czterdziestoosobowy szkolny zespół wokalny „Hilaritas”. Śpiewa i gra od dziecka, w swojej twórczości inspiruje się muzyką góralską, najlepiej jednak czuje się w piosence poetyckiej, która przyniosła jej największe sukcesy.

W Kinie Śnieżka zaprezentuje swoje kompozycje oraz piosenki z repertuaru innych autorów, m.in. Agnieszki Osieckiej, Anny Jantar, Marka Grechuty, Karela Kryla, Jaromíra Nohavicy.

Sukcesy A.D. 2011/2012:

- Nagroda Główna „Złoty wrzos” na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko” w Kędzierzynie-Koźlu,

- I miejsce na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Krakowie z zespołem wokalnym „Hilaritas” (dyrygent),

- Występ w półfinale 29.Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie,

- I Nagroda w XXXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG w Andrychowie i nominacja do udziału w 48. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie,

- Kwalifikacja do udziału w Konkursie Krajowym 16 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku 2012,

- Nominacja do 48 Studenckiego Festiwalu Piosenki – Kraków 2012.

 

Sylwia Basta „Silvana” – Koncert z okazji Dnia Kobiet

8 marca, godz. 19:00

Kino Śnieżka, Scena Cafe-Club, ul. Nowy Świat 8

Organizator: Stowarzyszenie Lokomotywa

Sponsor: Kasa Stefczyka

Patronat: Gorce24.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.