PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Sylwia Basta „Silvana” – Koncert z okazji Dnia Kobiet

Czwartek, 8 marca 2012 r.
Autor: Stowarzyszenie Lokomotywa

Sylwia Basta „Silvana” – Koncert z okazji Dnia KobietStowarzyszenie Lokomotywa 8 marca zaprasza wszystkie panie (wraz z panami) na koncert Sylwii Basty, znanej pod pseudonimem „Silvana”.


Koncert będzie miał kameralny charakter, Sylwia wystąpi solo z gitarą. Impreza odbędzie się w Kinie Śnieżka, na „Scenie Cafe-Club”. Nazwa ta pochodzi z okresu międzywojennego, gdy jeszcze nie było sali kinowej, a w budynku mieściła się kawiarnia i dancing. Postanowiliśmy przywołać ducha tamtych czasów – na razie okazjonalnie, tylko na wybrane wydarzenie. W holu kina mamy stoliki, krzesła, jest też miejsce wydzielone dla artystów, więc w naturalny sposób jak przed laty ta sala spełniać będzie rolę mini sceny. A z okazji święta każda Pani dostanie słodki upominek.

Sylwia Basta „Silvana” – Waksmund

Charyzmatyczna wokalistka, która oczaruje publiczność swoim głosem i temperamentem. Pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Rodzinnie i życiowo związana z Podhalem. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu i Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku wychowanie muzyczne. Na co dzień pracuje jako nauczycielka muzyki i rytmiki. Założyła i prowadzi czterdziestoosobowy szkolny zespół wokalny „Hilaritas”. Śpiewa i gra od dziecka, w swojej twórczości inspiruje się muzyką góralską, najlepiej jednak czuje się w piosence poetyckiej, która przyniosła jej największe sukcesy.

W Kinie Śnieżka zaprezentuje swoje kompozycje oraz piosenki z repertuaru innych autorów, m.in. Agnieszki Osieckiej, Anny Jantar, Marka Grechuty, Karela Kryla, Jaromíra Nohavicy.

Sukcesy A.D. 2011/2012:

- Nagroda Główna „Złoty wrzos” na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko” w Kędzierzynie-Koźlu,

- I miejsce na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Krakowie z zespołem wokalnym „Hilaritas” (dyrygent),

- Występ w półfinale 29.Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie,

- I Nagroda w XXXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG w Andrychowie i nominacja do udziału w 48. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie,

- Kwalifikacja do udziału w Konkursie Krajowym 16 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku 2012,

- Nominacja do 48 Studenckiego Festiwalu Piosenki – Kraków 2012.

 

Sylwia Basta „Silvana” – Koncert z okazji Dnia Kobiet

8 marca, godz. 19:00

Kino Śnieżka, Scena Cafe-Club, ul. Nowy Świat 8

Organizator: Stowarzyszenie Lokomotywa

Sponsor: Kasa Stefczyka

Patronat: Gorce24.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.