PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Tajemniczy świat mediów czeka na dzieci aktywne i ciekawe świata

Sobota, 2 czerwca 2012 r.
Autor: AKS

2 czerwca o godzinie 16.00 w Księgarnio &Kawiarni Między Słowami w Rabce – Zdrój odbędą się warsztatu dziennikarskie dla najmłodszych.


Jak pisać? Muskając każde słowo, bawiąc się słowami, czy też prosto, odstawiając formę na dalszy plan, dbając jedynie o to, aby przekaz był dla każdego zrozumiały? Co to są atrakcyjne tytuły? Jak i gdzie poszukiwać atrakcyjne tematy? Jakie zadawać pytania?

Będziemy gromadzić gazety – dzienniki, tygodniki, miesięczniki i tworzyć kolorowe projekty dziennikarskie. Wycinać napisy, rozcinać poszczególne litery i układać nowe wyrazy. Popracujemy nad tym, aby mówić ładnie, starannie i składnie. Już 2 czerwca o godzinie 16.00 w Księgarnio &Kawiarni Między Słowami w Rabce – Zdrój uczestnicy warsztatów zamienią się w rasowych dziennikarzy prasowych i reporterów. 

Na początku jest zawsze ciekawość. Dlatego bardzo lubię zadawać pytania. I jeśli chodzi o mnie, ciekawszy jest sam proces zadawania pytań niż formułowania odpowiedzi – zauważa autorka warsztatów.

Ania Janik –Mucha – absolwentka filologii polskiej, teatrologii i dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2000 roku stale współpracuje z mediami (Teatr, Independent.pl, Gazeta Wyborcza, wortal e-teatr), biurami prasowymi największych festiwali kulturalnych i muzycznych w Polsce i zagranicą.

Prywatnie wraz z mężem organizuje koncerty w Klubie Czarny Kot w Mszanie Dolnej, dba o ich promocję w mediach lokalnych, tematycznych i ogólnopolskich. Wydaje tematycznego art zina Beskid Punkowy (http://www.beskidpunkowy.pl) . 

Więcej o Księgarnio& Kawiarni Między Słowami na stronie internetowej: http://www.ksiegarniakawiarnia.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XSpinka góralska XMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.