PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Koncert zespołu BaBu Król

Sobota, 24 listopada 2012 r.
Autor: AKS

Koncert zespołu BaBu KrólStowarzyszenie Lokomotywa oraz Księgarnia kawiarnia "Między Słowami" zapraszają na koncert zespołu BaBu Król, który odbędzie się w sobotę 24 listopada o godzinie 20.00.


BaBu Król to projekt Jacka „Budynia” Szymkiewicza i Piotra „Bajzla” Piaseckiego, muzyków współpracujących ze sobą na co dzień w zespole Pogodno, którego fanom współczesnej niezależnej polskiej muzyki przedstawiać nie trzeba. W ciągu ostatnich lat Pogodno zapracowało sobie na status zespołu kultowego, stając się jednym z najoryginalniejszych zespołów niezależnej sceny rockowej.

„Budyń”, lider i współzałożyciel Pogodno oraz „Bajzel”, niepokorny indywidualista, który od kilku lat jest stałym członkiem kapeli, odczytali na nowo wiersze niezapomnianego Edwarda Stachury, poety legendy. Oddając szacunek Edwardowi Stachurze wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.

Budyń wokalista, saksofonista tenorowy, autor tekstów, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Znakomity performer i nie tuzinkowy artysta Jacek Szymkiewicz vel Budyń zawłaszcza przestrzenie polskiej sceny muzycznej już od niemal 16 lat. Ostatnio pokazuje twarz w kampanii Żywca  - Męskie Granie. Jest współzałożycielem i liderem zespołu Pogodno. Zespołu, który na niezależnej scenie rockowej ; Pani w obuwniczym, Orkiestra Dęta czy Elvis . Koncerty Pogodno to prawdziwe szaleństwo, a to za sprawą niebywałej charyzmy i uroku osobistego lidera oraz wysokich umiejętności muzyków, często improwizujących na scenie co powoduje, że każdy ich występ jest niepowtarzalny.

Budyń ma na swoim koncie sześć płyt studyjnych i trzy koncertowe. Gościnnie brał udział w nagraniu albumu z muzycznymi interpretacjami wierszy Tadeusza Gajcego. Od kilku lat współpracuje intensywnie z reżyserem teatralnym Michałem Zadarą. Skomponował muzykę do spektakli: "Wizyta Starszej Pani" (reż. Michał Zadara, Teatr Współczesny Szczecin), „Utopia będzie zaraz” (reż. Michał Zadara,Teatr Stary Kraków), „Nocleg w Apeninach” (reż. Michał Zadara, Teatr Współczesny Szczecin). Jest współautorem muzyki do pełnometrażowej, kinowej wersji filmu animowanego  "Jeż Jerzy" . Autor tekstów piosenek takich artystów jak Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, Doda czy Varius Manx.

Bajzel to człowiek orkiestra zawsze otoczony swoimi elektronicznymi „zabawkami”. Gitarzysta, basista, wokalista, autor tekstów i kompozytor. Multiinstrumentalista, którego głównym narzędziem pracy jest gitara. Sam komponuje, pisze teksty, nagrywa a nawet projektuje okładki. Tworzy muzykę brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Niespokojny, artystyczny duch. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Na swoim koncie ma dwa autorskie albumy: „Bajzel” oraz „Miłośnij”, a niebawem ukaże się trzeci. Jego piosenki znalazły się również na prestiżowych składankach z muzyką niezależną: "Woodstock Music Festiwal 2008", "We are from Poland Vol.2", "Alternative Pop Vol.1 " oraz "Off sesje 1". Dwukrotny zdobywca I nagrody na festiwalu Yach Film za najlepszy teledysk. Bajzel brał udział w trasach koncertowych takich wykonawcow jak Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba czy Tymon & The Transistors. Występował m.in. na festiwalach: "Garaż", "Open Air" i "Off".
      
Koncert BaBu Król, sobota 24 listopada, godz. 20, Księgarnia kawiarnia "Między Słowami", ul. Podhalańska 21a, bilety 15 zł, info 787 387 424.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.