PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Sonia Nowok - malarstwo

Piątek, 12 grudnia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

Sonia Nowok - malarstwoSonia Nowok - malarstwo. Rabka-Zdrój ul. Orkana 20. Wernisaż 12 grudnia 2014 roku o godz. 17.00. Na wernisażu zagrają przyjaciele Soni, zespół Majeranki, zapowiedział się także Piotr Majerczyk.


Sonia Nowok, uczennica maturalnej klasy Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem. Uzdolniona kolorystka, wyróżniona stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak również indeksem, umożliwiającym jej rozpoczęcie nauki w dowolnie wybranej Akademii Sztuk Pięknych bez egzaminów wstępnych. W Pogotowiu Sztuki prezentuje wybór swoich prac, obrazów olejnych, które powstały w ostatnich latach jej nauki w liceum. Mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia twórczego, jej prace są dojrzałą interpretacją otaczającego świata. W obrazach młodej artystki narracyjność jest ograniczona do minimum. Pierwszoplanową rolę gra kolor i światło, intensywne plamy barwne, przywodzące na myśl tradycję europejskiego impresjonizmu. Nie wiemy, jak potoczą się losy młodej artystki, jak rozwinie się jej twórczość, ale patrząc dzisiaj na jej obrazy możemy się cieszyć, że jest ktoś kto rozumuje prosto, iż piękno to po prostu piękno, kolor jest kolorem, a obrazem można się zachwycać, bez zbędnej filozofii i tłumaczeń w rodzaju „co artysta chciał przez to powiedzieć”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.