PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Sonia Nowok - malarstwo

Piątek, 12 grudnia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

Sonia Nowok - malarstwoSonia Nowok - malarstwo. Rabka-Zdrój ul. Orkana 20. Wernisaż 12 grudnia 2014 roku o godz. 17.00. Na wernisażu zagrają przyjaciele Soni, zespół Majeranki, zapowiedział się także Piotr Majerczyk.


Sonia Nowok, uczennica maturalnej klasy Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem. Uzdolniona kolorystka, wyróżniona stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak również indeksem, umożliwiającym jej rozpoczęcie nauki w dowolnie wybranej Akademii Sztuk Pięknych bez egzaminów wstępnych. W Pogotowiu Sztuki prezentuje wybór swoich prac, obrazów olejnych, które powstały w ostatnich latach jej nauki w liceum. Mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia twórczego, jej prace są dojrzałą interpretacją otaczającego świata. W obrazach młodej artystki narracyjność jest ograniczona do minimum. Pierwszoplanową rolę gra kolor i światło, intensywne plamy barwne, przywodzące na myśl tradycję europejskiego impresjonizmu. Nie wiemy, jak potoczą się losy młodej artystki, jak rozwinie się jej twórczość, ale patrząc dzisiaj na jej obrazy możemy się cieszyć, że jest ktoś kto rozumuje prosto, iż piękno to po prostu piękno, kolor jest kolorem, a obrazem można się zachwycać, bez zbędnej filozofii i tłumaczeń w rodzaju „co artysta chciał przez to powiedzieć”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.