PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom

Niedziela, 31 maja 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy DzieciomW niedzielę, 31 maja 2015, zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną, jedenastą już edycję festynu „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom”, organizowanego z okazji Dnia Dziecka. Bawimy się od godziny 9.00 do 17.00 w Rodzinnym Parku Rozrywki i Edukacji Rabkoland.


Podczas tego szczególnego dnia na najmłodszych czeka moc atrakcji: Pirackie Huśtawki, Młyn Widokowy, Wielka Łódź Wiking, Karuzela Dżungli, Dom Smigu, Teatr Kukiełka i wiele, wiele innych. Karnety uprawniające do wejścia na teren Parku i bezpłatnego skorzystania z pięciu atrakcji znaleźć będzie można w Tygodniku Podhalańskim z dnia 28 maja, wydrukować ze strony www.mostowy.pl, lub odebrać przy wejściu do Parku.

Każdy karnet zawiera kupon konkursowy, który weźmie udział w konkursie. Od 10.00 co godzinę losowanie atrakcyjnych nagród! Losowanie nagród głównych o godz. 13.00. - W imieniu własnym, Tatrzańskiej i Nowotarskiej Izby Gospodarczej oraz wszystkich darczyńców, już po raz jedenasty gorąco zapraszam dzieci do wspólnej zabawy. Serdecznie dziękuję również wszystkim osobom i firmom, dzięki którym ta impreza mogła dojść do skutku. - mówi Andrzej Gut-Mostowy, Poseł na Sejm RP.

Nowością tegorocznego festynu jest akcja „Jestem Bezpieczny”. Razem z Policją, Strażą Pożarną, Wodnym Pogotowiem Ratunkowym i Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, uczyć będziemy najmłodszych bezpiecznych zachowań podczas odpoczynku: w górach i nad wodą oraz w życiu codziennym - w domu i na drodze.

- Inauguracja akcji „Jestem bezpieczny” nastąpi w Rabkolandzie. Przy zaangażowaniu wszystkich służb będzie ona kontynuowana w kolejnych miesiącach miedzy innymi w szkołach naszego regionu. Codzienne doniesienia prasowe o dramatycznych przeżyciach młodych ludzi często przynoszą refleksje, że można było zapobiec tragedii. Ważne jest więc, aby kształtować wśród dzieci i młodzieży szkolnej właściwe postawy wobec własnego bezpieczeństwa. - wyjaśnia Poseł Gut-Mostowy.

Podczas festynu przeprowadzane zostaną akcje pozorowane wykonane przez Służby, m.in. udzielanie pierwszej pomocy i symulacja wypadku samochodowego, w tym ugaszanie i rozcinanie wraku samochodu. Wydarzeniu towarzyszyć tez będzie wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, ogródek ratowniczy, przejazd quadami, prezentacja sprzętu ratowniczego, prezentacja wozów strażackich, motocykli policyjnych oraz zjazd tyrolką.

Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla najmłodszych pt: „Jestem bezpieczny” - w jednym z namiotów zlokalizowanych na parkingu.

Organizatorami festynu są Poseł na Sejm RP Andrzej Gut-Mostowy, Tatrzańska i Nowotarska Izba Gospodarcza, oraz Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland. Honorowy patronat nad imprezą objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Spędźcie ten dzień z nami!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.