PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

Podłęże – Szczyrzyc – Mszana Dolna/Tymbark

Poniedziałek, 3 sierpnia 2015 r.
Autor: Katarzyna Derek

3 sierpnia 2015 r. o godz. 10:00 w budynku zabytkowego Dworca Kolejowego w Rabce-Zdroju (ul. Orkana 27) odbędzie się spotkania, którego celem będzie omówienie działań mających na celu wyrażenie poparcia dla budowy nowej linii kolejowej na odcinku Podłęże – Szczyrzyc – Mszana Dolna/Tymbark oraz modernizacji istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz, które to znalazły się na liście rezerwowej CEF i POIiŚ finansowanych z Funduszu Spójności objętych Krajowym Programem Kolejowym 2014 – 2023.


Realizacja ww. inwestycji jest szansą na rozwiązanie problemów komunikacyjnych aż trzech regionów: Beskidu Wyspowego, Podhala i Sądecczyzny. Umożliwi stworzenie konkurencyjnych czasów przejazdu pociągów, w stosunku do transportu drogowego, w relacjach Kraków-Nowy Sącz/Zakopane.

Południowa Małopolska to region o wybitnych walorach turystycznych, przyciągający co roku ponad 3 miliony turystów. Oprócz Zakopanego, Nowego Targu, Nowego Sącza, Rabki-Zdroju, Limanowej, Mszany Dolnej, Tymbarku, Starego Sącza na inwestycji skorzystają również takie ośrodki turystyczne jak: Krynica - Zdrój, Piwniczna - Zdrój, Muszyna i Żegiestów, do których dziś dojeżdża się przede wszystkim transportem indywidualnym.

Bezspornym jest fakt, iż znaczne zwiększenie udziału transportu kolejowego w podróżach w południowej Małopolsce przyczyni się do ograniczenia smogu, będącego jednym z najważniejszych problemów województwa.

Głęboko wierzymy, że realizacja  inwestycji przyczyni się do rozwiązania szeregu problemów m.in. komunikacyjnych, społecznych, zdrowotnych zarówno na poziomie lokalnym, jak i regionalnym, a nade wszystko będzie służyć mieszkańcom Małopolski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.