PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rogoźnik

Zaproszenia

IV Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera

Niedziela, 22 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

IV Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa TischneraSołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek oraz Stadnina Koni "Dworna" w Rogoźniku 22 sierpnia zapraszają na IV Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich, zawody jeździeckie organizatorzy połączyli z Dożynkami Parafialnymi, aby jeszcze bardziej uświetnić imprezę i lepiej promować swoją miejscowość i cały region podhalański.


W tym roku cała impreza rozpocznie się  już o godz. 9:00 od konkursów ujeżdżenia, które podobnie jak konkursy w skokach przez przeszkody odbywać się będą na terenach Stadniny ”Dworna” u Jaśka Bobka.
Następnie serdecznie zapraszam na godz.10.30 do Kościoła Parafialnego w Rogoźniku na Dożynkową Mszę Świętą. Na tej uroczystej mszy świętej mieszkańcy Rogoźnika oraz Starego Bystrego będą w sposób szczególny dziękować Panu Bogu za zebrane w tym roku plony. Złożą oczywiście pięknie wykonane wieńce dożynkowe.

Po Mszy Św. ponownie spotykamy się w Stadninie Koni „DWORNA".

O godz.12.00 nastąpi powitanie wszystkich zaproszonych gości po czym ok. godz.12.30 rozpoczną się już konkursy w skokach przez przeszkody.

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi ośrodkami jeździeckimi organizujemy „PUCHAR GÓR". Pomysłodawcami i realizatorami zawodów wchodzących w skład „PUCHARU GÓR" są cztery ośrodki jeździeckie:

- Klub Sportowy „BÓR" w Toporzysku,

- Stadnina Koni w Łopusznej,

- Stadnina Koni „DWORNA" w Rogoźniku

- oraz Stadnina Koni RANCHO PCIM w Pcimiu.

„PUCHAR GÓR" obejmuje konkurencje indywidualne i drużynowe w dyscyplinie skoki przez przeszkody oraz konkurencje indywidualną w dyscyplinie ujeżdżenie.

W tym dniu oprócz zawodów odbędzie się również cała impreza kulturalna wzbogacona między innymi:

-występem zespołu góralskiego

-pokazem sztuki ułańskiej zaprezentowanym przez SZWADRON TOPORZYSKO.

Wystąpi również gościnnie grupa muzyków ze Słowacji.

Wieczorem nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, gdzie do wygrania będzie koń rasy małopolskiej. Na zakończenie ognisko i zabawa do białego rana przy muzyce zespołu „Warasy”.

W trakcie całej naszej imprezy będzie naprawdę co zjeść, będzie również się co napić! O to zadbają druhowie z OSP, Szkoła Podstawowa oraz Kolo Gospodyń Wiejskich w Rogoźniku.

Również dzieci będą miały wiele atrakcji. Będą zjeżdżalnie, trampoliny.

Organizując naszą imprezę chcemy poszerzać grono dzieci i młodzieży uprawiających ten piękny rodzaj sportu, jakim jest jeździectwo jak również kultywować piękne tradycje dożynkowe.

Atrakcji jest naprawdę niemało, dlatego razem z Jaśkiem Bobkiem właścicielem stadniny „Dworna” wszystkich jeszcze raz serdecznie zapraszam 22 sierpnia do Rogoźnika.

Kazimierz Zubek
Sołtys Rogoźnika


Szczegółowy program na załączonym plakacie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.