PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rogoźnik

Zaproszenia

IV Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera

Niedziela, 22 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

IV Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa TischneraSołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek oraz Stadnina Koni "Dworna" w Rogoźniku 22 sierpnia zapraszają na IV Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich, zawody jeździeckie organizatorzy połączyli z Dożynkami Parafialnymi, aby jeszcze bardziej uświetnić imprezę i lepiej promować swoją miejscowość i cały region podhalański.


W tym roku cała impreza rozpocznie się  już o godz. 9:00 od konkursów ujeżdżenia, które podobnie jak konkursy w skokach przez przeszkody odbywać się będą na terenach Stadniny ”Dworna” u Jaśka Bobka.
Następnie serdecznie zapraszam na godz.10.30 do Kościoła Parafialnego w Rogoźniku na Dożynkową Mszę Świętą. Na tej uroczystej mszy świętej mieszkańcy Rogoźnika oraz Starego Bystrego będą w sposób szczególny dziękować Panu Bogu za zebrane w tym roku plony. Złożą oczywiście pięknie wykonane wieńce dożynkowe.

Po Mszy Św. ponownie spotykamy się w Stadninie Koni „DWORNA".

O godz.12.00 nastąpi powitanie wszystkich zaproszonych gości po czym ok. godz.12.30 rozpoczną się już konkursy w skokach przez przeszkody.

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi ośrodkami jeździeckimi organizujemy „PUCHAR GÓR". Pomysłodawcami i realizatorami zawodów wchodzących w skład „PUCHARU GÓR" są cztery ośrodki jeździeckie:

- Klub Sportowy „BÓR" w Toporzysku,

- Stadnina Koni w Łopusznej,

- Stadnina Koni „DWORNA" w Rogoźniku

- oraz Stadnina Koni RANCHO PCIM w Pcimiu.

„PUCHAR GÓR" obejmuje konkurencje indywidualne i drużynowe w dyscyplinie skoki przez przeszkody oraz konkurencje indywidualną w dyscyplinie ujeżdżenie.

W tym dniu oprócz zawodów odbędzie się również cała impreza kulturalna wzbogacona między innymi:

-występem zespołu góralskiego

-pokazem sztuki ułańskiej zaprezentowanym przez SZWADRON TOPORZYSKO.

Wystąpi również gościnnie grupa muzyków ze Słowacji.

Wieczorem nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, gdzie do wygrania będzie koń rasy małopolskiej. Na zakończenie ognisko i zabawa do białego rana przy muzyce zespołu „Warasy”.

W trakcie całej naszej imprezy będzie naprawdę co zjeść, będzie również się co napić! O to zadbają druhowie z OSP, Szkoła Podstawowa oraz Kolo Gospodyń Wiejskich w Rogoźniku.

Również dzieci będą miały wiele atrakcji. Będą zjeżdżalnie, trampoliny.

Organizując naszą imprezę chcemy poszerzać grono dzieci i młodzieży uprawiających ten piękny rodzaj sportu, jakim jest jeździectwo jak również kultywować piękne tradycje dożynkowe.

Atrakcji jest naprawdę niemało, dlatego razem z Jaśkiem Bobkiem właścicielem stadniny „Dworna” wszystkich jeszcze raz serdecznie zapraszam 22 sierpnia do Rogoźnika.

Kazimierz Zubek
Sołtys Rogoźnika


Szczegółowy program na załączonym plakacie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.