PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rzym

Wiadomości

Nowotarska delegacja w Watykanie

Piątek, 6 maja 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Nowotarska delegacja w WatykanieDelegacja Miasta Nowego Targu w składzie Burmistrz Marek Fryźlewicz, Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Michał Glonek na zaproszenie Metropolity Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza wzięła udział w uroczystościach beatyfikacyjnych bł. Jana Pawła II w Watykanie. Po uroczystościach przedstawiciele władz miasta spotkali się na zaproszenie Metropolity i Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z pozostałymi oficjalnymi delegacjami władz państwowych i samorządowych z naszego kraju.


Przedstawiciele Nowego Targu wzięli też udział w uroczystościach objęcia przez kardynała Kazimierza Nycza bazyliki św. Sylwestra i Marcina na rzymskim Eskwilinie.

- Wrażenia były niesłychane, każdy to przeżywał na swój sposób – mówi Burmistrz Marek Fryźlewicz. – Na mnie największe wrażenie zrobiły cytowane podczas czuwania przed uroczystościami słowa siostry Marie Thomas, przełożonej zakonnicy Marie Simon-Pierre, chorej na chorobę Parkinsona, na tą samą, na którą cierpiał Papież. Siostra chciała zrezygnować z wypełniania swoich obowiązków. Wtedy przełożona powiedziała jej żeby się modliła za pośrednictwem Jana Pawła II bo On nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – wspomina Burmistrz. Siostra Simon-Pierre została cudownie uzdrowiona.

Dla nowotarskiej delegacji wyjazd do Watykanu był okazją nie tylko głębokiego przeżycia tych ważnych dla Polski i Nowego Targu wydarzeń, ale również do spotkania z wieloma osobami które w nich uczestniczyły, m.in. z Prezydentem Komorowskim, z władzami województwa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.