PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rzym

Wiadomości

Nowotarska delegacja w Watykanie

Piątek, 6 maja 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Nowotarska delegacja w WatykanieDelegacja Miasta Nowego Targu w składzie Burmistrz Marek Fryźlewicz, Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Michał Glonek na zaproszenie Metropolity Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza wzięła udział w uroczystościach beatyfikacyjnych bł. Jana Pawła II w Watykanie. Po uroczystościach przedstawiciele władz miasta spotkali się na zaproszenie Metropolity i Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z pozostałymi oficjalnymi delegacjami władz państwowych i samorządowych z naszego kraju.


Przedstawiciele Nowego Targu wzięli też udział w uroczystościach objęcia przez kardynała Kazimierza Nycza bazyliki św. Sylwestra i Marcina na rzymskim Eskwilinie.

- Wrażenia były niesłychane, każdy to przeżywał na swój sposób – mówi Burmistrz Marek Fryźlewicz. – Na mnie największe wrażenie zrobiły cytowane podczas czuwania przed uroczystościami słowa siostry Marie Thomas, przełożonej zakonnicy Marie Simon-Pierre, chorej na chorobę Parkinsona, na tą samą, na którą cierpiał Papież. Siostra chciała zrezygnować z wypełniania swoich obowiązków. Wtedy przełożona powiedziała jej żeby się modliła za pośrednictwem Jana Pawła II bo On nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – wspomina Burmistrz. Siostra Simon-Pierre została cudownie uzdrowiona.

Dla nowotarskiej delegacji wyjazd do Watykanu był okazją nie tylko głębokiego przeżycia tych ważnych dla Polski i Nowego Targu wydarzeń, ale również do spotkania z wieloma osobami które w nich uczestniczyły, m.in. z Prezydentem Komorowskim, z władzami województwa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.