PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zespół "Małe Niskowioki" w Sofii

Niedziela, 12 czerwca 2016 r.   Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Zespół "Małe Niskowioki" w SofiiW stolicy Bułgarii Sofii dobiegł końca V Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folklorystyczny Sofia 2016 . Organizowany przez Milenę Cankową oraz Iwajło Pyrwanowa, na kilku scenach w Sofii oraz w Sliwnicy i Bistricy. Obok licznych zespołów dziecięcych z Bułgarii w tegorocznej edycji festiwalu występowały zespoły z Turcji, Republiki Czeskiej i Polski.. Nasz kraj reprezentował zespół ”Małe Niskowioki” z Niskowej koło Nowego Sącza. Gospodarzem tegorocznego festiwalu był dziecięcy zespół folklorystyczny „Płamycze” z Sofii Oficjalne otwarcie festiwalu miało miejsce 1 czerwca w Dniu Dziecka a dokonali go na scenie w parku dzielnicy Mładost burmistrz dr Cweta Awdżijewa i przedstawiciel „Stowarzyszenia Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folklorystyczny Sofia” Boris Fiłczew. Wśród zaproszonych gości obecni byli attache kulturalny przy ambasadzie Turcji w Bułgarii Dżemal Tekkanat i Jarosław Kamas - zastępca ambasadora Republiki Czeskiej w Bułgarii. czytaj więcej

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.