PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Czerwiec 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Spytkowice

Wiadomości

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Czwartek, 25 czerwca 2015 r.
Autor: Joanna Chlebek

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego20 czerwca br. w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Rodzinnego im. Bł. Karoliny Kózkówny w Spytkowicach odbył się piknik dla rodzin zastępczych zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu. Pomimo niesprzyjających prognoz pogody na imprezę przybyli licznie rodzice zastępczy wraz z młodzieżą i dziećmi, którym nie przeszkadzała wcale dość niska jak na letnie warunki temperatura, ani padający od czasu do czasu drobny deszcz. Gospodynie miejsca - Siostry Służebniczki Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej przygotowały odpowiednio miejsce zabaw i gier dla dzieci i młodzieży. Przyrządziły również wyśmienity posiłek, a pozostałe smakołyki przywiozły ze sobą same rodziny.


Dzieciaki oprócz specjałów z grilla i odrobiny słodkości miały zapewnioną dobrą zabawę - grę w piłkę nożną, koszykówkę, najróżniejsze sprzęty dostępne na placu zabaw, plener malarski. Ochotnicza Grupa Ratownicza z Rabki-Zdroju przeprowadziła pokazy z pierwszej pomocy przedmedycznej, a Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe udostępniło uczestnikom do obejrzenia swój samochód służący do akcji ratunkowych wraz z jego wyposażeniem. Największą atrakcją były dla odważnych przejażdżki na quadzie, które zapewnili również GOPR-owcy. Na zakończenie wydarzenia świętujących odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowicach, którzy przeprowadzili pokaz sprzętu ratowniczego i pozwolili chętnym przymierzyć strażackie hełmy i ubrania specjalne wykorzystywane podczas akcji.

Starosta nowotarski Krzysztof Faber przekazał rodzicom zastępczym serdeczne podziękowania za pasję i zaangażowanie, jakie każdego dnia wkładają w wychowanie podopiecznych w swoich domach - "Niezwykłe poświęcenie i dobroć okazywana dzieciom zasługuje na najwyższe uznanie. Rodzina zastępcza to ogromna szansa na integrację społeczną dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. Tutaj poznają one ważne wartości, którymi kierować się będą w dorosłym życiu. Bardzo cieszy mnie fakt, że na terenie naszego powiatu dzieci potrzebujące domu znajdują opiekę, a okazywana im pomoc stwarza dla nich warunki do rozwoju i przeżywania radości w tak istotnym okresie życia, jakim jest dzieciństwo".

Na terenie powiatu nowotarskiego działają 122 rodziny zastępcze, w których wychowuje się 193 dzieci oraz funkcjonują 3 placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego - w Szaflarach, Dursztynie i Spytkowicach  - znalazło w nich swoje miejsce 22 dzieci.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.