PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Tatry

Zaproszenia

XXIV Memoriał Jana Strzeleckiego

Sobota, 17 marca 2012 r.
Autor: AKS

Kluby Wysokogórskie w Krakowie i Warszawie 17 marca zapraszają na XXIV Memoriał Jana Strzeleckiego w Tatrach Zachodnich, w rejonie Doliny Kościeliskiej oraz Starorobociańskiej.


 Program imprezy

17 marca 2012 roku (sobota):

Godz. 9.00: Start zbiorowy w zespołach 2 osobowych z polanki po drugiej stronie potoku na Ornaku, koło schroniska na wys. 1100 m; podbieg na czas przez przeł. Iwaniacką (1439 m) aż na Ornak (szczyt 1867 m), skąd dalej już po prawie płaskiej grani Ornaku, w okolicę Siwej Przełęczy (1812 m), skąd:

1. Mniej ambitni zjeżdżają od razu po bramkach na czas do dol. Starej Roboty (ok.1400 m n.p.m.), dalej w dół doliny, do szlaku na Iwaniacką Przeł.(1100 m) skąd w górę na tą Przełęcz i z niej zjeżdżają, jak się da, do schroniska na Ornaku.

2. Grupa "sportowa" z Siwej Przełęczy zalicza jeszcze wyjście (ew. używając raków) przez Gaborową (Raczkową) Przeł. na Starorobociański Wierch (2176 m) i po powrocie na Przeł. Siwą, zjeżdża na czas po bramkach do dol. Starej Roboty i dalej jak w pkt. 1.

Po południu wspólny obiad, rozdanie nagród i inne atrakcje.

 

18 marca 2012 (niedziela):

Wycieczka w rejonie Czerwonych Wierchów

Lista startowa będzie zamknięta na 30 minut przed zbiorowym startem sprzed schroniska na Polanie Ornak. Do zawodów dopuszczona jest młodzież od lat 16 za pisemną zgodą rodziców. Warunkiem uczestnictwa jest członkostwo polskiego bądź zagranicznego klubu alpinistycznego, oraz wpłacenie 70 zł na osobę na pokrycie kosztów uroczystego zakończenia zawodów. Uwaga! Konieczność posiadania kasków ochronnych oraz „Piepsów” lub„Barrywoxów”; grupa „sportowa” dodatkowo winna mieć ze sobą raki, łopaty śnieżne oraz sondy!

Wszelkie bieżące informacje będą umieszczane na stronie http://kw.krakow.pl/strzelecki/2012/ (tam też zgłaszania zespołów); w celu rezerwacji miejsc w schronisku na Ornaku prosimy o emaile na adres mglogo@poczta.fm (ceny 27 zł/noc pokoje wieloosobowe, jeśli ktoś zostaje także z soboty na niedzielę to druga noc za pół ceny). Te wcześniejsze zgłoszenia są konieczne dla przygotowania odpowiedniej ilości obiadów na zakończenie.

Za organizatorów

Tradycyjny organizator zawodów: Marek Głogoczowski

Techniczny kierownik zawodów: Dominik Malec

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.