PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Kultura

Górale w Warszawie na koncercie „Jan Paweł II – Papież rodziny”

Piątek, 19 października 2012 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

fot. Jerzy Z. KosiuczenkoW ramach obchodów XII Dnia Papieskiego, w niedzielę 14 października 2012 roku, przy kościele akademickim św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, odbył się galowy koncert poświęcony tematyce rodziny, a w szczególności rodzinom wielodzietnym. Stąd obecność na scenie muzyków, których połączyła idea rodziny.


Uroczystości XII Dnia Papieskiego poprzedziła Msza św. w bazylice św. Krzyża w Warszawie celebrowana przez abp. Tadeusza Gocłowskiego.

W czasie koncertu wystąpili między innymi: Maja Sikorowska i Andrzej Sikorowski; bracia Piotr i Wojciech Cugowscy; Bracia Steczkowscy - Paweł i Marcin; Dzieci z Joszko Broda; Zespół Pectus.

Gościem specjalnym koncertu był Paddy Kelly, który jest członkiem jednej z najbardziej znanych muzykujących rodzin na świecie – The Kelly Family z Australii.

Na koncercie nie zabrakło również jednej z najstarszej muzykującej rodziny Podhala Zespołu Trebuni – Tutków. Leader zespołu Krzysztof Trebunia – Tutka wykonał owacyjnie przyjętą swoją kompozycję, znaną z płyty z Twinkle Brothers - „Mój Dom" – w nowej aranżacji.

W czasie koncertu, transmitowanego przez Program 1.TVP o godz.16.00, widzowie mogli usłyszeć i zobaczyć archiwalne nagrania śpiewającego i modlącego się Papieża, który szczególnie dużo swojego czasu poświęcił rodzinom.

Koncertowi, prowadzonemu przez aktorską rodzinę Królikowskich, Pawła i jego żonę Małgorzatę Ostrowską Królikowską, sprzyjała piękna, jesienna pogoda.

Koncert uświetnili swoja obecnością jego eminencja arcybiskup Tadeusz Gocłowski oraz Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz Waltz.

Po koncercie odbył się przygotowany przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia Apel Miasta Warszawy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.